Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minerální vata, kterou použit na nejučínější odhlučnění

Zdravím
Chtěl bych se zeptat, ohledne zvukové izolace, zde uvedu konkrétní situaci
Mam v místnosti udělanou konstrukci ze sádrokartonových profilů (stropy, předstěny) od původní zdi k SDK mám 12cm volného místa na izolujicí materiál. (plánuji dvojplášť z SDK)
Zajimalo by mě který minerální materiál, z nabídky na trhu je pro tento případ nejvhodnejší, jde mi pouze jen o zvukově izolující vlastnosti další vlastnosti jsou pro mě nepodstatné .
Děkuji za pomoc.

Díky to mě vůbec nenapadlo ještě vrstvu polystyrenu do zbylého místa ještě bych to rád zkombinoval s těmito závěsy http://allegro-praha.cz/getdoc/b93b243a-b0bb-4ffe- acf9-7a299730bea8/Zaves-primy-s-akustickou-vlozkou .aspx jsou sice 10x dražší ale prej maj znatelný učinek na omezni přenosu vibraci (řikal to prodejce) tak by mě zajímal názor nějakého uživatele.
Dále co si myslíte o tomto drobném detailu viz dva poslední obrázky kdy na PE pásku nalepenou na profilu CW je našroubován sdk. http://pruvodce.rockwool.cz/konstrukce/pricky/akus ticke-konstrukce-pricek.aspx?page=2255
Dále dle prodejce Isover má jejich produkt AKU až o 30% akustickou účinnost než jine Isover izolace, co si o tom myslíte.
Dále máte někdo zkušenost s touto sdk deskou modra-akusticka-deska je opravdu akusticky učinná než třeba stndartní bílá sdk, vyplatí se investice do takovéto desky jen bych chtěl podotknout že v oné místnosti plánuji dvojplášť. Strop bez UD profilu, kdy chci na co největčí míru omezit styk konstrukce s nosnou zdí to samé i s nespřaženými předstěnami kdy UW budou jen v podlaze a v pohdledu nikoliv v bočních stěnách.

a muzu se optat jen ze zvedavosti na vas nazor proc nedoporucujete zaves s tou gumovou vlozkou myslite ze standartni zaves s podlepenim pe paskou ma stejny ucinek ?

a jestli jste slysel pricku z bileho sdk oproti pricku stejnych parametru z modrou sdk
zajima me zda je to znat zda za ta dvojnasobna investice do modre sdk stoji

dekuji za vas nazor

Nirvana,
nejsem přesvedčen, že ta guma tolik odhluční, navíc doteková plocha "silentbloku" a závěsu je rozdílná. Nebude tak pevně držet. Kolik stojí závěs s gumou, když klasický přímák za 2Kč?

Určitě nikdo neslyšel ve stejné místnosti, při stejném hluku, přes rozdílné konstrukce rozdíl, páč to si nikdo přeci nepostaví. Hold (ne)musíte věřit výrobci.

přeji hezký víkend

dekuji hm no ja jsem prave myslel ze s tim nejaky zadrokartouar ma zkusenost a vite jak to je s vyrobcema ja napr zjistil dle dostupneho katalogu rigipsu ze pri pricce 10cm jednoplasti ma modra deska lepsi izolaci jen o 4db a ted nevim jak si to mam vylozit kdyz cena modre desky oproti bile je dvojnasobna a jak moc jsou slysitelne ony 4bd
no tak mi to nedalo napsal jsem na rigips a tamni technik mi sdelil ze lidsky sluch dokaze rozeznat hladinu rozdilnou o 3 db a jednoznacne pokud kladu velke naroky na utlum hluku tak doporucoval modre sdk
tak se prave ptam kdo s tim dela jestli to neni blabol a opravdu to je slysitelny rozdil

a ty zavesy s tou gumou dela jen tato firma ja osobne to nikde jinde nevidel ani neslysel ze by to nekdo uzil a jeden stoji i s ocelovym natloukacim hrebem bratru 60kc s dani a zase otazka pro znalce je to slysitelne ? ma cenu tolik invesjovat ?
pochopitelne na dotaz vyrobci mi ochotne odpovedeli ze ano ze sn to vyplati a vysledek je slysitelny ze maj lide co delaji se sdk o to zajem a kupujou to
a s tim ze ay to nedrzelo nevim je to vlastne rtandartni natloukaci hreb a maj na to certifikovano tak by ty stejne jako klasicky zaves nemelo padat ale to je otazka pro znalce pac pod primak se taky dava pe paska na utlumeni

a mineralni vaty to je to same v blede modrem na isoveru napsali ze aku ma az 30 lepsi vlastnosti nez zbytek mineralni vat z jejich sortimentu ale kdo vi jak je to dle zkusenosti znalych sadrokartonaru
zadne konkretni mereni clovek nenajde a to je celkem skoda

proto se ptam jak to vlastne je

no prave a od toho by mel snad zamezit ten akustcky zaves s tou gumou dale bych na podhledove profily nalepil pe pasku a pak az nasrouboval sdk jak je to na tom obrazku jak to delaj na te pricne

dale me napadlo dat pe pasku i z vnitrni strany toho zavesu a pak vlozit profil a prisroubovat tak ze se nebude primo dotykat zaves a profil prime spojeni by bylo jen sroubkama

Nevím přesně co a jak potřebujete odhlučnit, ale akustické závěsy za menší peníze jsou zde:
https://www.google.cz/search?q=akustick%C3%BD+z%C3 %A1v%C4%9Bs&hl=cs&client=firefox-a&hs=nOn&tbo=d&rl s=org.mozilla:cs:official&source=lnms&tbm=isch&sa= X&ei=FbECUYX2E8Tesgb8lYDgBg&ved=0CAoQ_AUoAA&biw=10 67&bih=737
Pokud ale stále budete chtít závěsy s gumou, doporučuji dobře prohlédnou, dojít do mototechny, tam koupit podobné gumy a ve stavebninách klasický závěs za 2Kč. Možná by stálo za zvážení, udělat předstěnu z CW profilů a isover AKU.

tyto závěsy http://www.stavebniny-havirov.cz/obrazek-vyrobku-s taveci-trmen-35-akusticky-zaves-na-sadrokarton_440 _0_stavebniny_prislusenstvi-k-sadrokartonu.html jsem předpokládal že se užívaji jen na spřažené předstěny

taky jsem googlil a například tento závěs http://www.vyrobekroku.cz/vyrobkovy-list-2012.php? ID=16 je jak paní colombová pořád se o ní mluví ale nikdo neviděl musim napsat na rigips co je to zač ...

jinak budu mit volně stojicí předstěny z CW profilu 100mm akuček a dvojplášť to problém nebude ten mi jde o strop protože velká část hluku jde od stropu