Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna pojistného ventilu u bojleru

Chci vyměnit pojistný ventil u 160 litrového bojleru. Před demontáži pojistného ventilu zastavím přítok studené vody. Na odtoku (na teplé vodě) žádný ventil není. Když pojistný ventil demontuji z potrubí, nevyteče mi celý obsah bojleru na podlahu?
K.J.

Ten bojler je prý z firmy v obci Háj u Opavy a opravdu je 15,5 let starý.
Ještě k tomu pojistnému ventilu - chci jej vyměnit hlavně proto, že se objevila taková závada, že z "teplého" kohoutku neteče žádná voda. Zkoušel jsem ventil "odfouknout", a tato jeho funkce je zatím v pořádku. Ale jestli je ve ventilu něco jako "žabí" klapka (zamezující zpět průtok teplé vody z bojleru do studeného potrubí), tak zřejmě ta klapka se zasekla. Když jsem na ventil buď poklepal, nebo jindy povolím na něm šroubek (asi to je ten vypouštěcí šroubek?), tak trochu vody vypustím a vše funguje několik dní opět dobře. Co myslíte, jde taková závada na ventilu opravit, nebo je potřeba jej vyměnit?

Jó, já Vám věřím. Vodu beru ze studny takže to bude asi tím :.(. Zpětná klapka tam je. Už jsem Vám to psal do jiného vlákna že bych ho vyměnil. Je tu sice poradna pro kutily , ale u některých věcí oprava nestojí za to riziko. Na doporučení známého instalatéra používám pojistné ventily Myjava.