Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba koupelnového nábytku svépomocí

Ahoj,
chtěl bych si skříňku pod umyvadlo a případně i další skříňky vyrobit sám. Nevím ale jistě, jaký materiál pro výrobu zvolit kvůli vyšší vlhkosti v koupelně. Stačila by laminovaná dřevotříska komplet olepená ABS hranou či případně nepohledový holý řez pouze přetřený silikonem? Máte s tím někdo zkušenost či dobrou radu k tomuto tématu? Díky.

Všechny skříňky bych určitě zavěsil. Umyvadlová skříňka by byla bez zadní strany. Ostatní by zadní stranu měly. Uvažoval jsem, jestli by byl dobrý nápad nechat mezi zadní stranou skříňky a zdí cca 1cm mezeru, skříňka by se o zeď opírala jen bočními stranami, odshora nahoru by mohl za skříňkou volně proudit vzduch. Nebo naopak raději bez mezery, aby se tam vlhký vzduch tak dobře nemohl dostat?

Jasně že pod umyvadlem bude skříňka bez sololitu :-). Je tam přeci sifon. S tou mezerou to máte jedno. Ta vlhkost se tam stejně dostane. Dvířka se většinou dělají z laminovaných MDF desek nebo lakovaných desek. Možná by stálo za úvahu koupit už hotvá dvířka a dodělat jen korpusy.

Tak sololit by tam být mohl, jen by stačilo vyříznout otvor pro napojení odpadu a baterie. Stejně, jako v kuchyňské skříňce pro přístup k uzávěru plynu ke sporáku. O vyrobených dvířkách jsem uvažoval, ale byly by dražší. Stále ale zůstává korpus. Mezera by tedy mohla být dobrá pro lepší odvětrání vlhkosti. Mezera je i mezi podsvětleným zrcadlem, tam je ale možná i z důvodu menšího prochladnutí zrcadla a tím zmírnění rosení zrcadla. Především se obávám zničení nábytku vlhkostí.

Já zase mám všechny skříňky v koupelně z lamina a nemám nejmenší problém. Jsou tam 7, možná 8 roků a nic neboptná. Vše jsem si dělal svépomocí. Nožičky jsem dělal 1,5cm, kdyby vytekla pračka, aby se to nenamočilo.

ahoj, nábytek do koupelny z důvodu vlhkosti se vyrábí z MDF desek z toho důvodu, že mají mnohem menší nadákavost než DTD (dřevotříska) Když už dřevotřísku, tak rozhodně olepit ABS hranou, ale nedělal bych to doma chemoprénem. Truhláren je snad víc, než autoservisů a truhlárna bez olepovačky není truhlárna. Teda aspoň v dnešní době.

Pokud jsem dělal něco do vlhka, tak jsem neolepené hrany natřel hodně naředěným chemoprenem ... hustý asi jako sirup, jako impregnaci a zatím je všechno už dlouho bez problému. Je to potřeba natřít opravdu až k hraně lamina, klidně to i malinko přetáhnout a po zaschnutí omýt ředidlem.

Pěkné, ale složení nábytku z lamina, které mi někdo nařeže, mi přijde jednodušší, na tohle bych si asi netroufl. Rád bych se zeptal na osvětlení nad zrcadlem. Co je to za značku a případně název svítidla?

Dobry den

svitidlo dalo hodne prace, je na trhu malo znacek ktere tyto svetla delaj, jmenuje se to obrazove osvetleni kdyby jste to hledal a jsou k sehnani, vetsinou bohuzel z halogenkou, nikoli s zarivkou a ne v hojnem poctu.
Konkretne toto svitidlo jsem zakoupil v retezci podobnemu jako Mobelix nebo JENA ale bylo to na Slovensku odkud pochazim.
Bohuzel nazev kramu si nevzpomenu ... vim akorat ze jsem byl nejdriv v Presove, pak Kosice, Poprad, Banska Bystrica ... tam jsem to konecne sehnal. Je to takovy polsky obchod, svetlo ma svoje mouchy ale spise dekorativni ucel plni.
Masivu se nebojte ... je to krasny material ...

Obchod si musite dohledat, opravdu neumim si vzpomenout.

DKK