Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malé, ojeté, levné auto

Jako student mám finanční limit na koupi ojetiny 65 000- 70 000. Nejsem náročný, potřebuju zkrátka jen takové přibližovadlo. Snad jen, aby mělo airbagy a posilovač řízení, rok výroby asi ne starší než 2000. Logicky se nabízí stará Fabia, ale když porovnávám její ceny s podobnými vozy stejné výbavy, najetými km apod., kolikrát mi přijde, že je dražší než konkurence. Na druhou stranu má určitě výhodu v tom, že náhradní díly a servis bude asi naopak nejlevnější, a že není příliš poruchová (?).
Rád bych se dozvěděl nějaké tipy na další modely malých aut, které jsou cenově v limitu, málo poruchové a mají dostupné náhradní díly.
Napadá mě Peugeot 206, VW Polo, VW Golf IV (už je ale dražší), Fiat Punto, Hyundai Getz, Renault Clio, Opel Corsa, Ford Fiesta. Nevím ale, jak to s nimi je s tou poruchovostí apod.

Pak bych ještě měl dotaz, zda je lepší koupit auto s rokem výroby 2001 a najetými 70 000 km, nebo třeba rok výroby 2005 a najetými 150 000 km.
Ročně nenajedu víc jak 6 tisíc km.

Děkuju za rady a tipy

Tak jsem si zadal na cars.cz omezeni do 70 kKč, od r.2001, do 1400 ccm, airbag, LPG (levný provoz pro studentíka), první majitel. Tohle mi vyšlo: Opel Corsa 1.2 16V+ LPG, klimatizace, ALU. Dovoz Německo takže na prvního majitele bych nedal, kilometry bude mít stočeně nejmíň o 150000. Když půjdu do 1,6, vypadne mi tohle: Ford Focus 1.6 16V. Podle fotek plynová nádrž místo rezervy. Bral bych Focuse se zřetelem na stáří nádrže.

Na druhou stranu má určitě výhodu v tom, že náhradní díly a servis bude asi naopak nejlevnější

Tomu nevěř. Mnohdy naopak.

Ročně nenajedu víc jak 6 tisíc km.

To bych chtěl vidět...