Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led žarovky + senzory

Dobrý den.

Zakoupil jsem si Infračervené čidlo LX 14 a připojil na něj 2.8 wat led žárovku.

http://www.i4wifi.cz/usporna-zarovka-led-21x-smd-g u10-bodova-bila-3-w-230-v-_d2731.html

Pokud je čidlo v klidu (žadny pohyb) tak led neustále blika v intervalu tak 1 sekundu.
Při pohybu se normalně rožne.
Vyzkoušel jsem na tom čidle 10 kusu led a 4 funguji normálně a 6 blika.
Po zapojeni normálně do sitě všechny led sviti normálně.
Pujčil jsem si od znameho dalši 2 druhy senzoru od jineho vyrobce a dělaji to same.
Pokud na ně připojim jinou žarovku, tak funguji všechny 3 čidla normalně.

Vysvětli mi někdo proč.

Životnost LED žárovek je záměrně výrobci udávána při 25°C což je hodnata za normálního provozu nedosažitelná a při použití např. v uzavřeném svítidle životnost klesne klidně na 10000h. Dalším faktorem je pokles svítivosti. To řeší norma LM-80. Led žárovka se testuje po dobu 6000h při teplotách 65°, 85° a teplotě kterou si zvolí výrobce. Po tomto testu musí mít LED žárovka 91,8% počátečního světelného toku. Toho při testech byly schopny dosáhnout jen LEDky od třech výrobců: Osram, Philips, Cree. U NONAME výrobců tato hodnota nedosahovala ani 70% původního světelného toku.
Takže vlivem teploty se dramaticky snižuje životnost a také klesá účinnost. U NONAME led žárovek je životnost srovnatelná s obyč žárovkou!

Výše popsané jsem si nevycucal z prstu, je to výcuc z článku časopisu ELEKTRO č. 8-9/2012, str. 69-73.