Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led žarovky + senzory

Dobrý den.

Zakoupil jsem si Infračervené čidlo LX 14 a připojil na něj 2.8 wat led žárovku.

http://www.i4wifi.cz/usporna-zarovka-led-21x-smd-g u10-bodova-bila-3-w-230-v-_d2731.html

Pokud je čidlo v klidu (žadny pohyb) tak led neustále blika v intervalu tak 1 sekundu.
Při pohybu se normalně rožne.
Vyzkoušel jsem na tom čidle 10 kusu led a 4 funguji normálně a 6 blika.
Po zapojeni normálně do sitě všechny led sviti normálně.
Pujčil jsem si od znameho dalši 2 druhy senzoru od jineho vyrobce a dělaji to same.
Pokud na ně připojim jinou žarovku, tak funguji všechny 3 čidla normalně.

Vysvětli mi někdo proč.

Je to normální. Tyhle čidla jsou zapojena v serii se žárovkou a potřebujou určitý minimální proud, aby na nich vznikl dostatečný úbytek napětí. Úsporky a LED se s tím moc nekamarádí. Není na tom náhodou napsáno, že je to jenom pro vynález páně Edisonův?

A proč ale ty 4 funguji a těch 6 ne.
Podstatě mi je to fuk.
Firma kde pracuji jich kupuje každy měsic 40 tak si jich mohu par vzit,vyzkoušet a vybrat ty fubkční ale je to divne.
To jako některe maji 2.7 watu a ty nefunguji a některe třeba 2.9 a ty funguji :-D

nemám schema zapojení toho čidla, ale je to možný,. že je to někde na hraně. Jestli je to spínaný triakem, tak tam možná teče nějaký svodový proud nebo teče něco přes nějaký kondenzátor, nevím, hádám. Ony jsou čidla dvoudrátový a třídrátový- ty dvoudrátový s ničím jiným než se žárovkou nechoděj, tohle je třídrát, to by chodit mohlo, ale jak je vidět, s takhle malým proudem se nepočítá. Pro LED bych to ani nedával, ta může svítit furt:-)

Životnost je dobrá, 40 000 hodin = při svícení 4 hodiny denně bude fungovat 10 000 dnů = 27 let. Ale myslím že cena je standardní. Světlo bude chladnější, žárovka má 2700 K, za teplé světlo se bere ještě i 3000 K.

Životnost LED žárovek je záměrně výrobci udávána při 25°C což je hodnata za normálního provozu nedosažitelná a při použití např. v uzavřeném svítidle životnost klesne klidně na 10000h. Dalším faktorem je pokles svítivosti. To řeší norma LM-80. Led žárovka se testuje po dobu 6000h při teplotách 65°, 85° a teplotě kterou si zvolí výrobce. Po tomto testu musí mít LED žárovka 91,8% počátečního světelného toku. Toho při testech byly schopny dosáhnout jen LEDky od třech výrobců: Osram, Philips, Cree. U NONAME výrobců tato hodnota nedosahovala ani 70% původního světelného toku.
Takže vlivem teploty se dramaticky snižuje životnost a také klesá účinnost. U NONAME led žárovek je životnost srovnatelná s obyč žárovkou!

Výše popsané jsem si nevycucal z prstu, je to výcuc z článku časopisu ELEKTRO č. 8-9/2012, str. 69-73.