Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečnostní fólie

Dobrý den,
máme skleněné dveře a chtěla bych je polepit bezpečnostní fólií, aby nám děti dveřma neprolétli. Máte s nimi někdo zkušenosti? Kde se dají koupit? Zvládneme je nalepit sami nebo to musí dělat odborník? Děkuji za odpověď.

já kupoval v NEXTu fólii SC4, a protože jsem to měl na knihovnu, rovnou mi řekli, že tohle nedělají... pár dní jsem to odkládal, ale nakonec jsem se do toho pustil... chce to tvrdší stěrku (použita stěrka z auta) a jarovou vodu, raději víc než míň, protože když se fólie přilepí, blbě se strává a už se nedá posouvat, k tomu slouží ta jarová voda... jo a ještě nějaký hodně savý hadr pokud možno nepouštějící chlupy...

sice radili namočit sklo i fólii, ale máčeli jsme rosičem na kytky jen sklo a bylo to v pohodě... sem tam jsou sice nedokonalosti, protože nemáme doma bezprašný prostředí a máme černýho chlupatýho psa, ale na knihovně se to celkem ztrácí a kdo to neví ani si fólií nevšimne... jednu skříňku, která není přímo v dohledu jsem zkusil bez máčení a výsledek byl hodně tristní... samá bublina

postup byl jednoduchý: jak jsem už nastínil hodně namočit, z fólie strhnout krycí vrstvu, položit na sklo, srovnat a stěrkou vytlačit přebytečnou vodu, kteou dovysušíš hadrem... pár dní to bylo takový zakalený, ale když to vyschlo, bylo to ok jak jsem psal výše...

můžu se kdyžtak pokusit udělat pár fotek a dát je sem...

doufám, že to dává smysl, páč už se mi klíží oči... :-)

konečně jsem se dostal k těm fotkám...
1. foto: celkový pohled
2. foto: je vidět hrana fólie, protože jsme je nedávali přes celé sklo... je tam vidět i pár nedokonalostí, holt máme černýho chlupatýho psa a mrně :-) a zajistit bezprašný prostředí je zhola nemožné...
3. foto: detail hrany
4. foto: "nepovedená" fólie, kterou jsem zkusmo nalepil nasucho...