Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno LG 42PC1R,problém s dálkou

Zdravím místní znalce.Mám problém s dálkou u TV.Nefunguje to nejdůležitější tlačítko..vyp/zap.Vše ostatní na dálce maká jak má.Znáte to..ležíte večer v posteli a rádi by jste vypnuli TV dálkou,ale nefunguje a tak musíte vstát a vypnout ji ručně a to je opruz jak sviňa...koupil jsem i univerzál a také nic.

pokud nefunguje ani univerzální ovladač (samozřejmě správně nastavený), je problém v samotné TV.

Ovladač můžeš otestovat např. videokamerou s nočním režimem - stačí spustit a namířit ovladač do objektivu - pokud uvidíš z IR LED diody blikání při stisknutí vypínacího tlačítka, je funkce DO v pořádku a pak je to na servis televize. V opačném případě je vymačkané tlačítko DO (a uni ovladač je chybně nastaven), nebo nemá kontakt (vyčistit, případné opětovně zvoditelnit)