Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze vypnout chladničku Candy (jinak než vytažením ze zásuvky)?

Přeji hezký den,
potřeboval bych vědět, jestli je možné u kombinované chladničky Candy (typ bohužel nevím, není nikde uveden) ji vypnout ovladačem termostatu, který je uvnitř ledničky? Zásuvka je za chladničkou a je tedy dost nešikovné ji pokaždé odtahovat a vytahovat napájecí kabel.

Přikládám fotku ovladače termostatu. Je tam poloha "modré kolečko", do té ale nelze knoflík otočit. Lze nastavovat jen 1-5.

Děkuji za odpověď.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/1917-ledmick a-jpg]

typ bohužel nevím, není nikde uveden

Cedulka bývá vylepena uvnitř lednice. Není li tam, doporučuju prohlédnout různá "zákoutí" - vedle kompresorové nádoby, za kondenzátorem atd.
Pokud není v domácnosti extrémně akčí manželka, která by cedulku odstranila, pak dozajista někde musí být.

A pak najít návod.

Nicméně bych ještě pro přepnutí na "nulu" vyzkoušel:
- zatlačit kolečko
- povytáhnout kolečko
- jít tam ne z jedničky, ale z pětky

Měl jsem tu čest vypínat nějakého relativně nového electroluxa - a tam jsem si regulerně musel použít nářadím, protože kolečko šlo na nulu extrémně ztuha (jednalo se o feature, nikoliv o bug - aby nenechavé slabé dětské ručičky nemohly vypnout lednici a znehodnotit obsah). Doporučuju se opít a vzít to kombinačkama. ]:)

Alternativně též prodlužovák s průchozím vypínačem a nechati tento vypínač povalovati se na horní straně lednice. Kentus, leč funkční.

Máme stařičkou Candy, jejíž ovládací panel vypadá shodně.
Tento problém jsem nikdy neřešil, ale ovládací prvek lze skutečně pootočit z polohy 1 do polohy "modrý čudlík". Je třeba použít mírně větší síly. Při pohybu zpět na 1 je cítit znatelné lupnutí. Osvětlení lednice v poloze "čudlík" funguje. Protože jsme lednici rozmrazovali a čistili tuto neděli, nemám potřebu testovat, zda opravdu přestane v tomto nastavení chladit.
Rádo se stalo :-).

Nejdříve děkuji všem, kteří mi poradili.

Nakonec se podařilo! Musel jsem opravdu použít dost velké síly, abych kolečko na nulu otočil. Naštěstí bez kombinaček. Z nuly na jedničku to jde o malinko lépe a je slyšet cvaknutí.

V poloze "0" se vypne kompresor, světlo při otevřených dvířkách svítí.

Ještě jednou děkuji a značím vyřešeno.