Kanadská kamna
Dobrý den,vlastním kanadská kamna Regency F2400 s výkonem 16 kW,komín je čistý,kamna instalovala odborná firma a topím suché dřevo a dřevěné brikety.Kamna jsou umístěna v místosti o ploše 24 m2,kterou vytopím maximálně na 20 stupňů.Záměr byl vytotopit byt o ploše 90 m2,ale sotva zahřejí malou místnost.Od kamen za cca 40 tisíc bych čekal jinou parádu.Poradí někdo,kde je chyba? Předem děkuji za názory.
ale nepíšete nic o poloze komínové klapky, nevíme co je to za stavbu- cihla, kamen atd. neuvádíte jak dlouho vytápíte a jaká byla původní teplota atd...
Stavba je cihlová,tu místnost 24 m2 vytápím 10 hodin a teplo je cítit slabý metr od kamen.Původní kamna z OBI za šest tisíc místnost vytopila ze 17 na 26 stupňů za tři hodiny.Soused má zrcadlově byt a přijíždí 2x do měsíce,má ty OBI kamna a vytopí to na těch 26 stupňů(při příjezdu má teplotu 10 stupňů).O komínové klapce nic nevím.
no, ta uz vis kde je problem
VjlQfmTN4Ts
Jdete na to špatně .Máte spalinová teploměr ? Máte suché dřevo ?
Vysvětlím , jak topím já v jotulkách . Jsou to kamna s dvoustupnovým spalováním . Jeho smyslem je pomalý a dlouhý ohen .
Takže já prvně naložím kamna drobným dřevem . Na plotně mám spalinový teploměr .
http://www.e-teplo.cz/teplomer-spalin-pro-kamna-a- kotle.html
Ovládání je puštěno na plno . Až na plotně vyleze teplota na teploměru na 200°c , tak zavřete na pul , za pár minut to přivřete na 1/4 a nabíhá dvoustupnové spalování - hoří dřevoplyn s trubiček pod deflektorem . Pak v topeništi je teplota přes 600°c , kdy hoří ten dřevoplyn . Hoří to pomalu a dlouho .Kamna jsou nažhavená a do komína jde málo spalin , pomalu stoupá kouř.
Základem je suché dřevo !!! Čím lépe vysušené , tím lépe .
http://www.youtube.com/watch?v=uweK3KGgM1E&list=UU 0ctUMQkoPZCgNM3vD-yXZg&index=15&feature=plcp
Jak v tom máte topit , vám měl vysvětlit prodejce a udělat první zátop !
http://www.youtube.com/watch?v=4PPmsMdEqEA&feature =related
watch
V těchto kamnech je dobré topit v cyklech . Až dřevo vyhoří na žhavé . Nemá smysl tam přikládat po polínku každou hodinu. Kamna jsou testována na plně naložené topeniště a pak je přivíráte , podle teploty kterou potřebujete . Právě jak je přivíráte , tak tam je nacucáván ten předehřáty vzduch a stále více stoupá teplota .Pokud překročí 350°c na plotně , tak je to horní hranice .Krizově ochladíte tak , že otevřete dvířka .Tím tam vlítne studený vzduch a dojde k obyčejnému hoření , nebude tam nasáván předehřáty vzduch . Ale to je krajní řešení ! Ofukujte kamna stolním ventilátorem .
Já běžně přikládám , až je v topeništi tma. Na teploměru na plotně je cca 150 -180°c .Vyhrábnete žhavé dopředu a noložíte zase plné topeniště.
Stejnou technologii mají morso , jotul
watch
ona se přechlazená místnost jen tak nevyhřeje, možná je to ten problém....
pokud soused stejný byt vyhřeje kamny za zlomek ceny kanadských...A myslím si,že 17 stupňů není přechlazená místnost.Dům je z roku 1923,a rodiče žijí dokonce v bytovém domě vystaveném v roce 1913 z kamene a mají kamna za osm tisíc a kdykoliv tam v zimně zajdu,musím jít do trička,jaký tam mají vedro.
Otázka je kolik dřeva stopí za den . Ty kamna z obi jsou stavěná na nominál .To znamená , že tam musí naložit určité množství dřeva a to shořet .A třeba stopí 50kg dřeva za den .
Kanadská kamna jsou ale stáložárná .To znamená , že mají delší dobu hoření - mají tak stavěné přívody vzduchu . To znamená , že se přikládá 3 až 4 krát denně . Na jejich vykon 16kw se nedívejte , to je reklama .Američani neznají pojem nominál .Ty rozdělují kamna podle velikosti topeniště .Kdyby měli nakládat každou hodinu, Ty by vás hnali
Ještě jste nepověděl , zda je provozujete jak jsem říkal? Nebo nemáte suché dřevo ? Proč jste si je pořizoval ? Mohl jste si pořídit nějaké české trubkové - třeba bulerjan, a nakládat je každou hodinu. Vždy je to o tom , kolik dřeva stopím za den , kolik KW
Takže máte suché dřevo , a hoří vám to pěkně pod deflektorem ? Jakou tedy máte teplotu na plotně?
V kamnech zatopím v 15 hodin a do 21 hodin spálím cca 10 kg dřevěných briket.Spalinový teploměr nemám a dřevo,které používám v menší míře je suché.Topím zhruba tak,jak jste psal.Pořizoval jsem z důvodu,když už topím,vyhřeju větší prostor.Je fakt,že když o víkendu naposled naložím v 22 hodin,ráno v sedm prohrábnu a popel je žhavý.Čertužel,svetr ze sebe nesundám,jaké je chladno.
10 kg briket (dřeva) . Je asi 30 kw .To stopíte za 6h .To znamená cca 5kw/h To jsem dnes stopil na chaloupce v jotulkách 602cb .To je směšně málo . Za den by jste měl stopit cca 40-60kg kg dřeva !Na tuto velikost topeniště pak ta kamna vytopí cca 100m2 .Pořidte si opravdu ten teploměr .Pak víte co ty kamna dělají.
Oni totiž netopí celými kamny .Ale topeniště je izolováno izolačními deskami .něco jako polystyrén co vydrží 1000°c .takže nejvíce topí předek a plotna .
watch
Je to něco jiného jak běžné plecháče co topí celým pláštěm. Jak jsem psal , je potřeba je nažhavit .A kamna mají cca 2 metráky .Takže je potřeba je vždy je naložit .Mám ty malinké jotulky a pŕvně je naložím drobným dřevem . Polínka 5 -8 cm v pruměru .Ty dají vykon .Potom je nakládám většími poleny cca 10 až 15cm v pruměru .To dá delší dobu hoření - menší vykon.
Pokud topíte víkendově .Tak zdi akumulují obrovské množství chladu . A pohlcují energii. Takže když chcete vykon , menší polínka .