Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr auta do 150 000Kč

Zdravím,
hledáme s matkou nějaké auto na skoro denodenní ježdění. Limit čistě na koupi auta jsme stanovili na 150 tisíc korun.
Matce je to celkem jedno. Hlavně, aby mělo zadní dveře a klimatizaci.
Já už jsem trochu náročnější.
- požaduji objem do 2 litrů
- výkon více jak 70kw (máme doma 1.2 - 44kW - to se bojím předjíždět i traktor; 1.8 66kW - to už je lepší)
- raději 6-kvalt
- nejlépe vyhřívané přední okno, ale není podmínkou
- jestli benzín nebo nafta je celkem jedno, jezdit se bude více jak 30km/jízda
- dostupnost dílů, spolehlivost je snad samozřejmá
Zatím mám výborné zkušenosti s Fordem a Renaultem.
To by mohlo být snad všechno.
Díval jsem se na Volkswagen Golf TSI, Fabia a Octavia TSI.

Kdybych chtěl kombika, koupím ho.Ale já kombika mám, golfa.Jenže i tak to je málo.Cesta v pěti lidech a báglama v kufru, co se týče místa, žádná výhra.
Proto chci něco na způsob Sharana, dovezu si ho z Německa.Tam se dá sehnal v libovém stavu s dobrou výbavou, třeba včetně nezávislého topení.Samozřejmě v naftě.
Náhradní díly nejsou zrovna levné, ale na jaké auto jsou?Dneska snad už jen na fáčko a feldu.

Jo, Galaxy jsem taky zvažoval.Jenže jak poslouchám nezávislé názory automechaniků, někdo je zatracuje, jiný chválí.Prej špatný motory.To samý u VW, prej klasika je ještě 81 Kw motor, pak to stojí za prd, PD jsou poruchový.Jenže já nechci koupit auto pod rok 2006 a to už šly prý jen PD motory (85,103 KW) .
No, těžko tedy vybírat, když názory se různí.Uvidím, času zatím dosti na zvážení jaké auto koupit.Ale nad Galaxy velmi zvažuji.I když moje holka má fiestu a ta stojí věčně v servise.Obyčejnej 1,3 benzín.A furt jen slyším od ostatních názor typu " Ford je mord".

Tak nevím.

Edit:Francouze ani náhodou.MB taky ne.A jsou drahý.

Francouze ne? Moji kolegové mají Citroeny a nemůžou si to vynachválit, jeden Berlingo, druhej C4. Já do budoucna uvažuju o C3 Picasso, až doslouží stávající Oktávka.

A pokud jde o Fordy a Fiestu tvojí děvčice - je to fuk, šrot můžeš koupit u každé značky. Jeden už bývalej kolega si koupil úplně novou Octavii TSI a prakticky furt to stálo v servise s motorem. Nakonec se toho rychle zbavil a koupil Hondu. A to spousta lidí opěvuje Oktávky, jak jsou to skvělý a spolehlivý auta. Je to fuk, každý auto se může posrat.

Snad se nedivis , kdyz si koupil TSI. Kdyz octu tak 1.9TDI , nebo 1.6 ; 1,8T nebo 2.0 , nic jineho. TSI jsou dost nove motory , ktere se vylepsuji a vychytavaji mouchy.
Citron neni spatny , pokud vyhovuje ridici "francouzske" nastaveni auta /hlavne podvozek/ tak proc ne. Ono v dnesni dobe i peugeot neni spatny cenaXauto. 207sw nebo 307sw za hubicku .... a presne tak , kazde auto se muze posrat ... jen nektere motory maji vetsi % pravdepodobnosti

presne jak rika kolega , nejde porovnavat motor se se montuje 20roku a vi se , ze je vychytany a vydrzis treba pres 300tisic uplne v pohodicce a meni se jen olej. Oproti tomu TSI co se montuje treba 3roky a nevi se poradne co udela za dalsich Xtisic kilometru .... ktomu tezky auto , maly objem a turbo a hlavne banda co nevi jak jezdit s turbem. V minus 20nastartujou a hned vali na plny kotel .....
HTP - tez velky problem - propalene ventily , pricina-> blizko katalyzator a castecky katalyzatoru...
proste se to vychytava a pofarat se muze cokoliv