Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr auta do 150 000Kč

Zdravím,
hledáme s matkou nějaké auto na skoro denodenní ježdění. Limit čistě na koupi auta jsme stanovili na 150 tisíc korun.
Matce je to celkem jedno. Hlavně, aby mělo zadní dveře a klimatizaci.
Já už jsem trochu náročnější.
- požaduji objem do 2 litrů
- výkon více jak 70kw (máme doma 1.2 - 44kW - to se bojím předjíždět i traktor; 1.8 66kW - to už je lepší)
- raději 6-kvalt
- nejlépe vyhřívané přední okno, ale není podmínkou
- jestli benzín nebo nafta je celkem jedno, jezdit se bude více jak 30km/jízda
- dostupnost dílů, spolehlivost je snad samozřejmá
Zatím mám výborné zkušenosti s Fordem a Renaultem.
To by mohlo být snad všechno.
Díval jsem se na Volkswagen Golf TSI, Fabia a Octavia TSI.

Kdybych chtěl kombika, koupím ho.Ale já kombika mám, golfa.Jenže i tak to je málo.Cesta v pěti lidech a báglama v kufru, co se týče místa, žádná výhra.
Proto chci něco na způsob Sharana, dovezu si ho z Německa.Tam se dá sehnal v libovém stavu s dobrou výbavou, třeba včetně nezávislého topení.Samozřejmě v naftě.
Náhradní díly nejsou zrovna levné, ale na jaké auto jsou?Dneska snad už jen na fáčko a feldu.

Jo, Galaxy jsem taky zvažoval.Jenže jak poslouchám nezávislé názory automechaniků, někdo je zatracuje, jiný chválí.Prej špatný motory.To samý u VW, prej klasika je ještě 81 Kw motor, pak to stojí za prd, PD jsou poruchový.Jenže já nechci koupit auto pod rok 2006 a to už šly prý jen PD motory (85,103 KW) .
No, těžko tedy vybírat, když názory se různí.Uvidím, času zatím dosti na zvážení jaké auto koupit.Ale nad Galaxy velmi zvažuji.I když moje holka má fiestu a ta stojí věčně v servise.Obyčejnej 1,3 benzín.A furt jen slyším od ostatních názor typu " Ford je mord".

Tak nevím.

Edit:Francouze ani náhodou.MB taky ne.A jsou drahý.

Francouze ne? Moji kolegové mají Citroeny a nemůžou si to vynachválit, jeden Berlingo, druhej C4. Já do budoucna uvažuju o C3 Picasso, až doslouží stávající Oktávka.

A pokud jde o Fordy a Fiestu tvojí děvčice - je to fuk, šrot můžeš koupit u každé značky. Jeden už bývalej kolega si koupil úplně novou Octavii TSI a prakticky furt to stálo v servise s motorem. Nakonec se toho rychle zbavil a koupil Hondu. A to spousta lidí opěvuje Oktávky, jak jsou to skvělý a spolehlivý auta. Je to fuk, každý auto se může posrat.

Snad se nedivis , kdyz si koupil TSI. Kdyz octu tak 1.9TDI , nebo 1.6 ; 1,8T nebo 2.0 , nic jineho. TSI jsou dost nove motory , ktere se vylepsuji a vychytavaji mouchy.
Citron neni spatny , pokud vyhovuje ridici "francouzske" nastaveni auta /hlavne podvozek/ tak proc ne. Ono v dnesni dobe i peugeot neni spatny cenaXauto. 207sw nebo 307sw za hubicku .... a presne tak , kazde auto se muze posrat ... jen nektere motory maji vetsi % pravdepodobnosti

presne jak rika kolega , nejde porovnavat motor se se montuje 20roku a vi se , ze je vychytany a vydrzis treba pres 300tisic uplne v pohodicce a meni se jen olej. Oproti tomu TSI co se montuje treba 3roky a nevi se poradne co udela za dalsich Xtisic kilometru .... ktomu tezky auto , maly objem a turbo a hlavne banda co nevi jak jezdit s turbem. V minus 20nastartujou a hned vali na plny kotel .....
HTP - tez velky problem - propalene ventily , pricina-> blizko katalyzator a castecky katalyzatoru...
proste se to vychytava a pofarat se muze cokoliv

K tomu turbu - životnost turba u osobních aut je navržena zhruba na 200 tisíc km. Takže když pak někdo koupí ojetý TSI, tak krom povinný výměny rozvodů ještě výměna turba, pokud to jde měnit. Toho se děsím.