Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plynový kotel - porucha E25

Dobrý den, asi pět roků mám v provozu kotel BAXI Eco 3 Compakt - typ 1.140F a asi dva roky se mi pravidelně začíná projevovat (jak v létě, tak i v zimě)zastavení kotle s tím, že kotel signalizuje poruchu E 25.
Dle návodu k obsluze se jedná o "bezpečnostní zásah z důvodu pravděpodobného zablokování čerpadla" a majitel má kontaktovat autorizovaný servis.
Servis jsem vždy zavolal, ačkoliv dle zvuku čerpadlo stále běželo - servisní technik vždy vyčistí sítko v kohoutu před čerpadlem (vracečka)a zkusíl vypláchnout i nečistoty z kotle. Po jeho zásahu kotel bezchybně funguje cca 2-3 měsíce a najednou se opět projeví poruch E 25.
Po resetování poruchy je slyšet, že se rozběhne čerpadlo, kotel dokonce zapálí hořák, ale v kotli je slyšet jakoby nějaké "škroutání", jako by v kotli plavaly nějaké ocelové špony.
Máte prosím někdo zkušenosti s obdobnou závadou nebo případně i radu, jak trvale uvedenou poruchu odstranit ? Děkuji za každý rozumný podnět.

Zdravím, také jsem řešil E25 ale na Ecofour, tato diskuze člověka svádí někam, kde chyba není. V manuálu je popsána jako problém čerpadla, ale alespoň na tomto kotli je řídící jednotkou identifikována na čidle výstupný z kotle (překročena mez).
Já měl jen propálené čidlo, které do určité teploty ukazovalo správnou hodnotu a pak příliš vysokou a hodila se chyba E25. Oprava 173 Kč za výměnu čidla baxi D18, práce pro hodně nešikovného jedince na 10 minut.