Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zimni pneu na kolo

Zdravim,

mate tip na zimni gumy na trekingove kolo? Jak napadl snih a namrzlo, tak mi to trosku klouze, a nerad bych sebou nekde po ceste do prace flaknul. Jezdit budu po vicemene udrzovanych mestskych cestach, ale ne vzdycky jsou uplne suchy.

Videl jsem specialni pneu s hrebikama, ale to je uz trosku extrem, to bych asi ve meste neuzil, navic stoji tisicovku jedna :)

Dik!

Přesně tak, jezdím mimo silnice, zpravidla v lese, kde v tom mrazu, nebo chumelenici nepotkám za celé dopoledne ani člověka. A časově si to vypočítám tak, abych se tmě vyhnul, kdyby mi náhodou počasí nepřálo, mám světlo s LED. Ona ta jízda na sněhu je úplně o něčem jiném, v létě na tom lítá každej rychle, v zimě je rychlá jízda o umění a trochu i o štěstí, je to adrenalinový zážitek, když tě v 60 do zatáčky začne předjíždět zadní kolo a srovnáš to.
Jezdím na Autoru Versus 2005, pláště Schwalbe Smart Sam s maximálně utaženou vidlicí a není problém. A v zimě jezdím víc, než v létě.