Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zimni pneu na kolo

Zdravim,

mate tip na zimni gumy na trekingove kolo? Jak napadl snih a namrzlo, tak mi to trosku klouze, a nerad bych sebou nekde po ceste do prace flaknul. Jezdit budu po vicemene udrzovanych mestskych cestach, ale ne vzdycky jsou uplne suchy.

Videl jsem specialni pneu s hrebikama, ale to je uz trosku extrem, to bych asi ve meste neuzil, navic stoji tisicovku jedna :)

Dik!

zimni cyklisty bych s prominutim "strilel" je to velmi nebezpecne jak pro ne samotne, tak i pro ostatni, neljepsi jsou taci, co jezdi neosvetleni a upne nejlepsi je potkat takovyho magora v mlze, v zime nech kolo doma!

Přesně tak, jezdím mimo silnice, zpravidla v lese, kde v tom mrazu, nebo chumelenici nepotkám za celé dopoledne ani člověka. A časově si to vypočítám tak, abych se tmě vyhnul, kdyby mi náhodou počasí nepřálo, mám světlo s LED. Ona ta jízda na sněhu je úplně o něčem jiném, v létě na tom lítá každej rychle, v zimě je rychlá jízda o umění a trochu i o štěstí, je to adrenalinový zážitek, když tě v 60 do zatáčky začne předjíždět zadní kolo a srovnáš to.
Jezdím na Autoru Versus 2005, pláště Schwalbe Smart Sam s maximálně utaženou vidlicí a není problém. A v zimě jezdím víc, než v létě.

No, obesel bych se bez urazek, ale neva ;) Dik za vsechny rady, Schwalbe mam ted duse a nemam problemy, takze omrknu i gumy. Ty Panaracery jsou maso, ale ja mam 28" :)
Pro pindaly - jezdim s osvetlenim, pokud je sero (B&M Lumotec Lyt N plus), jezdim po pruhu pro cyklisty, pokud je k dispozici (cca 50% cesty, zbytek jsou vetsinou ulice s dost malym provozem stylu 'jedna tramvaj a dve auta kazdych deset minut'), a navic jsou tady ridici ohleduplni a davaji na cyklisty bacha. Spis jsou nebezpecni chodci, ktery chodi pozadu (denne potkam aspon jednoho), strci mi pred kolo kocarek s ditetem (jak vidim mladou buchtu s kocarkem, tak brzdim uz reflexivne, ta posledni byla ocividne zfetovana) a delaji hloucky na neprehlednych rozich (objizdim pomalu a velkym obloukem).
Co me fakt fascinuje jsou cyklistky, zastavujici na semaforech stylem 'spicky nohou na kraji chodniku', takze predni kolo trci do vozovky a auta je objizdeji :-) Co tim sledujou?

Ja to beru jako takovou Darwinovu cenu pro potomky :)

Nastesti je Mnichov celkem osvetlenej, a nevynucuju si prednost na krizovatkach, kdyz je mezi mnou a soubezne jedoucim autem odbocujicim doprava nejaka prekazka ve vyhledu. Jedina takova skorokolize se mi stala za denniho svetla, kdyz se ridic (omlacena dodavka, asi polak nebo turek) zamyslel a nedal prednost.