Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyčistit vnitřek světla (parabolu)?

Ahoj,
potřeboval bych zevnitř vyčistit světlo, protože jsou tam částečky prachu a sklo je jakoby zamlžený. Sklo vyčistim mokrym hadrem na tužce, ale nevim jak vyčistit tu odraznou plochu aby se nepoškrábala nebo jinak nepoškodila. Mám to nasucho setřít hadříkem, nebo normálně mokrym hadrem nebo jak? Dík, nechtěl bych to zmrvit, tohle světlo se už špatně shání.

Odrazná plocha je velmi choulostivá záležitost. Otření nasucho za přítomnosti prachu znamená jistotu poškrábání a zmatnění. Myslím že vlhkost krátkodobě působící, povrch nenaruší. Zkusil bych opláchnutí vodou s přídavkem tekutého saponátu a potom opláchnutí destilovanou vodou, aby nezůstaly skvrny po tvrdé vodě. Jakékoliv otírání může povrch poškodit. Ale nemám vyzkoušeno, výsledek nezaručuji.