Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyčistit vnitřek světla (parabolu)?

Ahoj,
potřeboval bych zevnitř vyčistit světlo, protože jsou tam částečky prachu a sklo je jakoby zamlžený. Sklo vyčistim mokrym hadrem na tužce, ale nevim jak vyčistit tu odraznou plochu aby se nepoškrábala nebo jinak nepoškodila. Mám to nasucho setřít hadříkem, nebo normálně mokrym hadrem nebo jak? Dík, nechtěl bych to zmrvit, tohle světlo se už špatně shání.

asi by ti posloužila dlouhá zahnutá pinzeta, ohnuty cca v polovině délky a zkusil bych vatu, maximálně opatrně líh někde na místě kde není postříbření funkční...pokud je to opravdu postříbřeno pak to může být zašlé stříbro, což by asi vyčistit nešlo..

Postříbření je dobrý všude, je jako nová. Akorát jsou na tý odrazný ploše částečky prachu, protože byla dlouho uložená ve sklepě a tak se tam nějakej prach dostal. Chtěl bych to z toho nějak dostat, nebo se to tam potom používáním žárovkou připeče a už to z toho nedostanu.

Odrazná plocha je velmi choulostivá záležitost. Otření nasucho za přítomnosti prachu znamená jistotu poškrábání a zmatnění. Myslím že vlhkost krátkodobě působící, povrch nenaruší. Zkusil bych opláchnutí vodou s přídavkem tekutého saponátu a potom opláchnutí destilovanou vodou, aby nezůstaly skvrny po tvrdé vodě. Jakékoliv otírání může povrch poškodit. Ale nemám vyzkoušeno, výsledek nezaručuji.