Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DBT anténa

Dobrý den potřeboval bych poradit s koupí antény na digitální pozemní vysílání. Mám starou anténu asi tzv. deku a bydlím na okraji lesa tak ten příjem bude horší kvůli stromům a mám zrekonstruovaný vnitřní rozvod antény se zesilovačem a nějaké programy nechytám díky horšímu signálu. Prosím poradí mi někdo jakou anténu nejlépe zakoupit aby mi to zlepšilo signál co nejvíce a nebo musím zavolat anténáře aby mi to proměřil? Děkuji za odpovědi.

Nejde poznat, komu radíme. Kvalitní anténa se nechá zmrzačit nezapojením symetrizačního členu. Nepřipojením napájecího zdroje k zesilovači. Do knížek o anténách jsem čuměl snad desítky hodin a také nějaké instaloval. A také se díval po střechách, jak to vypadá s anténama. Ti, co mají slabý signál, investují i do stožáru, aby byla anténa vysoko, třeba nad blízkou překážkou.
Já jsem zastánce matrace. Má celkem dobrý zisk a nechá se s ní popocházet. Signál může být o dva metry dál na jiné úrovni. Někdy jsou v elektrách fundovaní prodavači a poradí, co se v daném místě nejlíp hodí. Já jsem natolik oborem deformovaný, že když jsem teď jel do Pasova, tak jsem se díval po anténách a zaregistroval jsem něco jiného. Že tam nemají hromosvody. Tady v Čechách bych doporučil anténí stožár uzemnit - či propojit s hromosvodem. Opět práce pro odborníka.