Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stykač HDO nefunguje

O víkendu jsem to řešil u známých. Vadný přijímač HDO. Stačil jeden (placený) telefonát na ČEZ a do 10ti minut mi volal technik, že pokud chci, tak vyráží, ale viditelně si oddechl, když jsem souhlasil na druhý den - pondělí ráno.
Závada:
-Z ovládacího jističe na CÍVKY stykačů šla fáze - POZN.: VŠECHNY cívky MUSÍ být napájeny ze stejné fáze, jinak shoří!!!
-Silové obvody - jističe vpořádku, přívod na silové kontakty vpořádku - POZN.: po ručním sepnutí stykače a zapnutých spotřebičích na nejvyšší teplotu, změřen klešťovým ampérmetrem proud odpovídající připojenému výkonu.
-Při zkoušce cívky stykače připojením N na opačnou svorku cívky, stykač sepnul.
= protože mezi cívkou stykače a HDO nebyl žádný jiný spínací prvek, závada je v HDO. Toto jsem si ověřil i tím, že nepřepnul tarif hodin a do druhého dne se nezměnil stav počítadla nízkého tarifu, ale jen vysokého.
Váš případ:
-Je-li v domě jeden přijímač HDO pro více odběratelů a pouze Vám noční proud nespíná, po proměření podle předchozích bodů, je na vině nejspíš pomocné relé, které je v takovémto případě nutné k ovládání více elektroměrů a více odběratelských spotřebičů. Jeho kontakt nefunguje správně, nebo (je-li použito paticové relé RP) je uklepaný drát od patice k cívce relé. Relé pro spínání tarifu bude "pod blombou", ostatní v přístupné části elm.rozvaděče.

Pro znalého elektrikáře to na místě není až takový problém, ale měření je nutné provést jak při zapnutém, tak i vypnutém HDO a čekat na tento moment je časově náročné. Po telefonu, ani po internetu se závada spolehlivě identifikovat nedá, ale návodů na způsob měření a zkoušek jste již obdržel dost na to, abyste zařízení opravil, pokud jste alespoň pokročilým v oboru elektro. Neznalý opravář obvykle vyrobí problém, pokud nějak - i drobně- změní zapojení.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny