Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava bytu

Dobrý den
Potřeboval bych radu ohledně úprav bytu.
Je to v paneláku.

Stačí mi třeba jen stručně,co na to koupit u čeho za věci,tedy spíše něco levnějšího..

Mám tady pár obrázků a nevím co přesně s tím.
Toto z koupelny
http://svetobrazku.cz/upload/images/viu1353141323m .JPG

z koupelny obkladačky.
http://svetobrazku.cz/upload/images/cqs1353141393a .JPG
(u toho mi je jasné že budu muset koupit obkladačky,ale mám použít nějaké lepidlo,nebo nějaký tmel?,vůbec se v tom neorientuji

tadyto mám v koupelně, je to z porcelánu a stačí mi jen poradit čím ucpat ty díry.
Byl tam dříve takový držák, ale ten se ulomil..
http://svetobrazku.cz/upload/images/klz1353141418b .JPG
http://svetobrazku.cz/upload/images/rgh1353141444j .JPG

tuhle spáru úplně nahoře mám na stropě i ve vícero místnostech
http://svetobrazku.cz/upload/images/klz1353141473o .JPG
Prý je na to dobrý nějaký tmel,nebo snad nějaká montážní pěna..,ale někteří to zase nedoporučují,z důvodu,že se ty spáry na stropech mohou snad hýbat, tak nevím.

Tady je upadlý u spodu okna kus betonu..
http://svetobrazku.cz/upload/images/klz1353141551g .JPG
udělat ho ze sádry, nebo z cementu? Nevím taky co s tím.

A tady poslední,to mám na stropě.
http://svetobrazku.cz/upload/images/bwy1353141527e .JPG

Je to asi 3mm upadlá vrstva,ale škrábat celý strop se mi nechce a ani nevím, jestli by to bylo dobré.Něčim to vyplnit a pak cele vymalovat..
Ale cim to vyplnit?

Jsem v tom laik a kdybyste poradili.
Mockrát děkuji.

Tak z toho co vidím na malém displeji telefonu usuzuji že byl byt delší dobu neobydlený a dle mého názoru bude vyžadovat poněkud obsáhlejší rekonstrukci než předpokládáte. A i kdyby ne, tak jestli mohu radit, oslovte zednika jinak se obávám že zde strávíme pár týdnů dopisování.

Ten byt je dědictví a chci ho prodat, ale nejdříve dát ještě trochu do rychtiku..
Jelikož by se asi moc zájemců nenašlo, kdyby to viděli na fotkách v realitce..

Co se týče tohoto http://svetobrazku.cz/upload/images/klz1353141473o .JPG
tak ono to vypadá, že ten byt byl neobydlený:-), ale jen jsem v této části - jedná se o kuchyň, strhl tapety.Ten byt má tapety jen v kuchyni a to asi plochu jen 2x2m.
A tu spára ve stropě je jen v kuchyni a obýváku.
Je to 40 let starý panelák..

Na zedníka nemám a tak se snažím nějak laicky to udělat.

Ta upadlá část zdiva na spodku okna je jen v jedné místnosti.
Tedy toto http://svetobrazku.cz/upload/images/klz1353141551g .JPG
Dříve tam byla sádra, ale ta časem upadla..

Přesně tak.
Zaplácnout díry, na těch obrázcích to jsou všechny, mimo ještě jedné spáry v obýváku.
Jak jsem psal..

Tu prasklinu na stropě mám ve 2 místnostech.
Jedna je na té fotce..

A ještě poslední otázečku na ten porcelán.
Jestli taky na to existuje nějaký tmel?
Je to v koupelně, takový přístřešek na mýdlo..
Tohle:(je to jedno a to samé, to druhé jen zvětšené)
http://svetobrazku.cz/upload/images/klz1353141418b .JPG
http://svetobrazku.cz/upload/images/rgh1353141444j .JPG

a tohle, to je ten upadlý malý kus betonu poblíž okna..
http://svetobrazku.cz/upload/images/klz1353141551g .JPG

Vím, že tam byla sádra, ale pak když na to člověk zapomněl a opřel o to při otvírání okna náhodou ruku, tak to vahou ruplo.
Tak jestli se na to vys... a dát tam zase sádru..?

Já právě potřebuji rychle koupit věci, abych se do toho mohl už pustit.

O to nejde, spíše to dneska funguje tak, že by dotyčného zájemce takové dvě nedůležité spáry mohly odradit už před nákupem.
A o těch dvou dírách v koupelně, a 2x v ložnici, vše tak max. 50 na 30cm.. nemluvě a přitom by to mohl laik opravit rychle, když bude vědět jak na to..

Přeci jen první dojem je první dojem..

Hm, tak po té kamufláži bych teda doufala, že si byt nekoupí nikdo známý!! Já bych ho prodala tak, jak to je. Stejně, kdo si ho koupí, tak ho asi bude rekonstruovat celý.Spíš bych natáhla cenu, abych mohla jakoby hodně slevit.

Jo tak ono to jde do prodeje. Tak to raději věřte Moasovi, vykašlete se na nějaké zaplácávání a prodejte tak, jak je. Ono to totiž funguje spíš opačně než si myslíte. Takto vybydlený byt, a to on je, koupí jen zájemce který stejně provede celkovou rekonstrukci. Pak by ho zjišťování co je to tam vlastně neuměle zakamuflované jen zdržovalo. Kdyby ne a kupující bude mít všech pět pohromadě, tak ho ta kamufláž naopak odradí.
Protože jsem přesvědčenej že to moc dobře neopravíte, sám o tom tak trochu něco vím, vím jak blbě se detaily které řešíte opravují, že budou vypadat jak rána do oka.

obr. 1 - to chce doštukovat. Nicméně je zřetelně vidět, že je štuk odfouklý dál. Kde máte jistotu že po/při opravě neodpadne další část. Když se to povede opravit, bude třeba bílit. Dnes každej maluje válečkem, takže to přejedete jednou válečkem, odfouklej ale zatím držící kus nasákne vlhkost, změkne, pojede na něj válečkem podruhé... a máte ho namotanej na válci jak tapetu. Doporučuji oškrabat celou stěnu či spíše celou koupelnu.

obr. 2 - obkladačky. No tak jestli jsou 40 let staré, zajímalo by mně jaké mají rozměry a jestli dnes seženete stejné. Ne vždy 150 x 150 je opravdu 150 x 150. Může to být 148 x 148. To by sice u téhle opravy možná nemuselo vadit, ale dřív byly obkladačky tak o 1 mm slabší. Takže vezmete tlustší obkladačku, podmáznete ji lepidlem a může se stát že výsledek je 3 mm nad rovinou stávajícího obkladu.

obr. 3, 4 - ulomený držák. Možná bílou spárovačkou, možná bílým akrylem či silikonem. Nebude to vypadat hezky. Možná by pomohlo překrytí nějakou blbinou ale nic mně nenapadá. Docela jistě ale vím, že takle zpráskanou koupelnu, žlutý základ, do toho posazený poškozený a ledabyle opravený bílý mýdelník, další dvě opravené obkladačky v další barvě, takovou koupí jen zoufalec.

obr. 5 - spáry. Oškrabat omítku po obou stranách, sject až na stěnu a přebandážovat 50 cm širokým pásem perlinky do lepidla. Pak přeštukovat. Ani tak není jisté že se prasklina opět neprojeví. Pouhé vyplnění akrylovým tmelem obykle vydrží jen krátce.

obr. 6 - okenní parapet. Opravit cementovou opravnou směsí. Sádru asi nebrat. I když i s tou to jde. Chtělo by to pořešit celý parapet. Jak se urve jeden kousek, zbytek obyčejně následuje velmi záhy.

obr. 7 - strop. Obdoba prvního. Vypadá jakoby odpadání po krajích chtělo pokračovat. Platí to samé co jsem napsal nahoře.

Takže shrnutí. Laik který neví co a jak těžko opraví rychle a dobře. Vložené náklady se vám stejně nevrátí. Nechte to raději být. Takhle se dřív prodávaly škodovky. Schnilá podlaha a prahy se zalepily Ipou, natřelo se to gumoasfaltem nebo tlumexem aby nebylo vidět, na lemy kolem blatníků taková ta hrubá černá srajda co ji neumím pojmenovat. Zkrátka nahoře huj, dole fuj. Auto se rychle střelilo a chudák kupec kterému za půl roku v ostré zatáčce odpadl blatník a propadl se i se sedačkou na asfalt.
Ten kdo koupí, bude stejně komplet rekonstruovat. Nedovedu si představit že by se v tom někomu chtělo bydlet. Jak vypadají podlahy, co dveře, futra. Rád bych viděl fotku vany, třeba..

Zavolej zednika. Má to na jeden den práce za cca 1000,-Kč.
Pokud to chceš zakamuflovat sám, tak použij na všechno sádru. Prvně to štětcem umej vodou ať to hned nespadne. Obklady přilep silikonem. Ty díry přelep třeba smolepícíma podložkama nábytku aby to nebylo do očí. Obklady nový majitel stejně strhne a dá nové.
Hlavně bíle vymaluj a pořádně potom ukliď.
První dojem dělá nejvíc.
Ještě před návštěvou kupce vždy vyvětrej.