Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem omítka s perlinkou na pórobeton

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám pórobetonovou příčku , a chci na to dát perlinku, rád bych se zeptal na jednotlivé vrstvy které se nanáší, po penetraci. Jakou vrstvu pod perlinku, a jakou vrstvu na perlinku. Zda-li se dávají jednotlivé vrstvy hned za sebou nebo po zaschnutí. Děkuji za rady.

pokud jste přesvědčen o vhodnosti tohoto sstému, pak uděláte toto:
nanesete lepidlo na plochu, asi tak 3mm, vmáčknete síťovinu, zahladíte další vrstvu lepidla asi 2mm. Musíte mít pod perlinkou 2mmm a na perlince 2mm lepidla. Pak použijete štuk.

Nebo použijte přímo štuk vhodný pro porobeton. Salith MHF P3
smhfp3.pdf

.....venkovní jednovrstvé omítky na přesné zdivo YTONG, panely a betony...

Ono záleží na síle příčky. Pokud bude silnější, tak se může hned omítnout. Nevím proč, ale hned mě v tomto případě napadla příčka z ytongu o síle 7,5cm, kterou jsem taky stavěl. Tam jsem pro zpevnění použil taky perlinku a lepidlem. Šlo jen o to tu perlinku tam připevnit...ta už sama vše zpevní. Na to jsem dal štuk. Už to je 5 let a žádné praskliny tam nejsou. Je jasné, že oficiální technologické postupy výrobce můžou být odlišné.