Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení IO UTC4558

Dobrý den,nevím jestli se o tohle tady někdo zajímá ale potřeboval bych vědět jestli můžu obvod UTC4558 napájet lineárním trafem 2x14V před usměrněním a po us. 2x21V???
děkuji za odpovědi

Můžeš ale pravděpodobně to dlouho nevydrží a budeš ho měnit.
Pro operační zesilovače se používá zpravidla stabilizované napětí +-15V.Tím že to budeš solit skoro na max a bez stabilizace tomu nepomůžeš....Pokud z toho trafa budeš napájet třeba i zesilovač tak to stejně bude šhitový zvuk.

Podívej se na zapojení stabilizátorů 7815 a 7915.

Zapojení co máš ale neznám..možná v něm stabilizace nějaká je..