Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stará střecha

Dobrý den, zvažuji rekonstrukci půdy (11x11m) na podkrovní byt (sádrokarton). Problém je 102letá větraná sedlová střecha podobná této http://img.ceskyinternet.cz/clanky/odstavce/19924- 539318-1_Schranka-06.jpg Občas pod tašky totiž zavane sníh nebo i zateče voda (přesto jsou krokve po nynější kontrole v pořádku a nemusí se měnit). Rozhodl jsem se tedy pro nové pokrytí, jen bych se rád poradil s někým zkušeným v této problematice. Zvažuji buď plech nebo opět tašky, proto bych rád prokonzultoval názory zkušených - pro, proti a popř. kolik bych si zhruba se vším všudy (difuzní folie, izolace atd.) měl na střechu připravit peněz. Střecha je asi 140m2, jeden komín, a chtěl bych do ní rovnou zasadit střešní okna (2 menší vikíře a 4 výklopná okna 90x140cm). Předem díky za vaše názory a zkušenosti.

ten sních jen když extrémně fučí v zimě a pár kapek se tam kdysi objevilo pod vikýřem, jinak opravdu v pořádku, dřevo není ani shnilé ani sežrané, bylo každé dva roky ošetřované nátěrem ze všech stran (tašky se nad trámy sundávaly a čistily). Ale ty firmy určitě pozvu, jen bych měl rád před tím udělaný celkově nějaký obrázek, protože na mě budou určitě chrlit svoje pravdy, tak abych jejich jazyku alespoň trochu rozumněl :-)

Cože, každé dva roky byl natíraný celý krov a tašky se přitom co dva roky sundavaly a čistily?
Neveřím, to nemáte nic jiného na práci?
Jděte někdy do lesa na procházku, nebo si čtěte knížku, neuvěřitelné čím lidi dokážou vyplnit svůj život.

Když to chcete zobydlit, už tam nic zafoukávat ani zatékat nesmí, no, co je na tom k nepochopení? Latě dolů, fólii, na ní latě a tašky. A pak můžete řádit v pokroví - jinak to nejde.

Každé dva roky se všechno dřevo krom latí natíralo, zase tolik práce to nedalo, u nás se neflákáme ;-) Tašky se ale sundávaly jen jednou, protože tam byly nánosy špíny a některé byly prasklé. Asi 150 tašek jsme měli původních náhradních a ty se použily. S tím bytem i střechou se počítalo už před 15 lety, proto se to pravidelně pro jistotu ošetřovalo a teď nastal ten čas. Díky za ten odhad, počítal jsem okolo těch 200.000Kč. Začnu tedy zvát firmy a pak se uvidí, díky všem za názory.

Pardon, znovu jsem si přečetl první příspěvek, takže doplňuji:
Nové pokrytí taškama s likvidací starých, nové latě samozřejmě, včetně potřebného oplechování bez oken tipuju na cca 220tisíc, možná 190tisíc ukecáte.
Okna dle jejich ceny, vikíře cca 3000,- za kus, okna cca 10tis. za kus (žaluzie a různé volovinky).
Připravil bych si cca 260 tisíc plus mínus.

Dnes jsem našel i přibližné výpočty materiálu http://www.besk.cz/stresni-krytiny-vypocet-strechy .html Dříve jsem jezdil se svými známými - tesařemi - shazovat a strojit střechy, takže tu práci dobře znám, ale ne ceny. Rád bych se dohodnul s nimi, přiložil ruku k dílu a udělat to bez firmy ve třech lidech. Můj dobrý kamarád je klempíř, odhadl to tak na 17000Kč včetně okapů, takže by to mohlo být celkově i levnější. Každopádně mi plechovou krytinu všichni dnes vymlouvali, takže dám znovu tašky.

ještě doplním, teď jsem zadával dle výkresů poptrávku střechy a byl velký rozdíl v ceně. Páč jeden jde jen o minimální cenu, už nenacení potřebné doplňky, a pak se divíte, že je tam vůbec nedá, (páč jste si je neobjednali). Naproti tomu, firma dražší Vám udělal cenovou nabídku OK, jen zapoměli na drobnost třeba doprava, a te nejdražší tam má vše, ale zbytečně plno věcí, které pak nedají....

proto je třeba 10 firem a porovnávat a konzultovat.
Zde bez podrobností můžeme pouze věštit z křišťálové koule, a tu nemáme..

Přeji dobrý výběr.

Ja bych menil. Jeste bych si proveril ty firmy. Je krasne najit si levnou firmu, ktera dela za hubicku, ale casto to podle toho taky vypada. Je lepsi si priplatit nekolik tisic a mit opravdu kvalitne odvedenou praci. Ovsem netvrdim ze drazsi firma bude lepsi. Je treba opravdu hledat a pidit se