Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zamknutý příspěvek

Jen pro zajímavost bych se chtěla zeptat, proč byl můj přípěvek týkající se kalisie zamknutý? Nejsmes si vědoma, co údajně porušuji. Zeptala jsem se, jestli někdo ví, kde najdu ke stažení knihu? Kdybych si nebyla jista, že existuje, tak se snad neptám nebo otázku položím jinak. Nechci nic "heknout", jen si stáhnout veřejně přístupná data! Že se prodává, neni důvodem k tomu, aby nebyla zdarma ke stáhnutí. CD a DVD se také prodávají, a jsou mnohdy volně ke stáhnutí. A za druhé, kdybych si ji mohla v obchodě koupit za 70 Kč, tak si ji asi kupím. Jenže u nás ji nemají ani nevědí, o co go. Takže, pokud je důvodem k zamknutí mého příspěvku poslední věta admina, tak to respektuji, ale nesouhlasím. Díky
Změna kategorie, původně: Ostatní
Snad již bylo vše napsáno, zamykám. (Kurt)

Vážení přátelé. Na internetu je obrovské množství knih, které jsou ke stažení volně. Při nahlédnutí na stránky např. veřejné knihovny Jiřího Mahena se dovíte, že: (Ctrl+C)
Rozcestník elektronických knih

Seznam volně dostupných i placených zdrojů e-knih a zajímavé články k tématu čtení elektronických knih.
České a slovenské webové portály
Palmknihy.cz - web zprostředkovává prodej e-knih a též nabízí vybrané beletristické i naučné tituly volně ke stažení (knihy zdarma)
xBooks.cz - server o knihách, literatuře, žurnalistice a věcech souvisejících s nabídkou e-knihovny
Nečteme.cz - elektronické knihy zdarma ve formátech PDB a PDF
E-knihovna Městské knihovny v Praze - digitální knihovna obsahující sbírky Mácha on-line, Pohádky on-line, Sherlock Holmes on-line, Božena Němcová on-line, Karel Čapek on-line a Knížky nejen do školy
Literární doupě - web zpřístupňující autory a jejich díla – recenze, ukázky i plné texty; stahování knih ve formátu PDF je zpoplatněno
E-Beletria - volná díla české i světové klasiky; naučné tituly viz E-knihy
Dobre-knihy.cz - elektronické knihy ke stažení zdarma
Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě - E-knihy ke stažení s regionální tematikou
Root.cz - elektronická knihovna počítačové literatury
Sešity.net - doporučená literatura pro studenty
Česká čítanka - literární texty českých myslitelů, filosofů, spisovatelů a básníků
Ústav pro českou literaturu Akademie věd - Vančura on-line
Zlatý fond denníka SME - digitální sbírka e-knih klasické slovenské literatury
Zahraniční projekty
Project Gutenberg - nejstarší digitální knihovna volných děl (texty i zvukové soubory), české tituly najdete zde
ManyBooks.net - zahraniční volně dostupný zdroj e-knih
World Public Library - portál zahraničních i českých e-knih
Amazon.com - rozsáhlý e-shop nejen orientovaný na knihy s nabídkou Kindle eBooks
eBooks.com - e-shop elektronických knih vhodných i pro mobilní aplikace
E-shopy
KOSMAS - nabídka čteček, e-knih (vybrané jsou ke stažení zdarma)
eReading.cz - e-shop s českými a překladovými e-knihami krásné i odborné literatury
EBux.cz - e-shop nakladatelského domu Euromedia Group pro softwarovou čtečku Ebux Wooky
Internetový obchod digiBooks - antikvární knihy v digitální podobě
Kniha Zlín - E-knihy
Libri.cz - digitální odborná literatura
Martinus.cz - E-knihy
Neoluxor - e-knihy Wooky
O knihe.sk - e-knihy
RájKnih.cz – česko-slovenský obchod s e-knihami
Ebookstore.cz - e-knihy v angličtině a dalších jazycích
eLibellus
VirtBook - nakladatelství umožňuje i vytvoření vlastního e-shopu
Projekt wKnihy

Takže odkazy na práci a papír ..........

KLídek! Asi jsem to i špatně napsala a měla jsem se zeptat jinak. V podstatě mi nejde o nějakou tu korunu, klidně to může být placený odkaz. Jen jsem si nechtěla kupovat na netu knížku, která stojí 50 Kč a poštovné je 130 Kč (jako 3 knihy) to je vše. Dneska jsem prošla 4 Knihy + jeden antikvariát a ani náhodou!