Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zamknutý příspěvek

Jen pro zajímavost bych se chtěla zeptat, proč byl můj přípěvek týkající se kalisie zamknutý? Nejsmes si vědoma, co údajně porušuji. Zeptala jsem se, jestli někdo ví, kde najdu ke stažení knihu? Kdybych si nebyla jista, že existuje, tak se snad neptám nebo otázku položím jinak. Nechci nic "heknout", jen si stáhnout veřejně přístupná data! Že se prodává, neni důvodem k tomu, aby nebyla zdarma ke stáhnutí. CD a DVD se také prodávají, a jsou mnohdy volně ke stáhnutí. A za druhé, kdybych si ji mohla v obchodě koupit za 70 Kč, tak si ji asi kupím. Jenže u nás ji nemají ani nevědí, o co go. Takže, pokud je důvodem k zamknutí mého příspěvku poslední věta admina, tak to respektuji, ale nesouhlasím. Díky
Změna kategorie, původně: Ostatní
Snad již bylo vše napsáno, zamykám. (Kurt)

loading...

Protože šíření odkazů na autorsky chráněná díla je na tomto serveru zakázáno. Váš argument "CD a DVD se také prodávají, a jsou mnohdy volně ke stáhnutí." je sice pravdivý, ale opomínáte jeden důležitý fakt: ne tady. Tento server prostě není místem, kde se nabízí jakýkoliv nelegální obsah a my s kolegy na tom nehodláme nic měnit. Pokud by se náš postoj v budoucnu změnil, budeme vás o tom samozřejmě informovat. Do té doby prosím tento fakt přijměte a respektujte.

Tento server prostě není místem, kde se nabízí jakýkoliv nelegální obsah a my s kolegy na tom nehodláme nic měnit.

Otázka je, jak víte, že je ten obsah nelegální? Některé knihy na papíru něco stojí prostě jen pro to, že je to vytisklé na papíru a to má nějaké výrobní náklady, takových publikací jsou mraky. Stejně jako můžeš zdarma stáhnout prakticky jakýkoli Linux, nebo po stovce koupit na CD/DVD. Víc se toho nezůčastňuju, jen jsem chtěl naznačit, že vše není černobílé. A že free PDF knihy existují a ne zrovna v malém.

Teda srovnání komerčně vydané knihy s Linuxem už není ani míchání jablek s hruškama, ale rovnou s bramborama. ::) To přece nemůžeš myslet vážně. Nikdo samozřejmě nezpochybňujeme fakt volně dostupných knih či softwaru. Pakliže by ale kniha vplně dostupná byla, už ji tazatelka dávno má, stejně jako by o ni věděl strejda gůgl. A protože neplatí ani jedno, musí být každému jasné, že údajně existující PDF bude nějaký pokoutný sken kdesi...

EDIT: Tak se opravuji. Strejda gůgl ví. To ale neznámená, že je to legální.

Odpovídal jsem všeobecně, nemíním tu knihu hledat a když bych chtěl, tak to pdf najdu rychle. O to mi vůbec nešlo. Šlo mi výhradně o to, že jste prakticky knihy v pdf (či jiném el. formátu) a jejich odkazů označili za nelegální. Z právního hlediska není nelegální ani jedno i když jde o komerční produkty, ale beru, že je to proti dobrým mravům a na tomto fóru to nemá co dělat. Ale jinak je stahování i odkazování na tato data naprosto legální.

Jinak řečeno, chtěl jsem říci, že knihy co se volně distribuují (zdarma - legálně) po internetu lze také vytisknuté koupit. Ta cena nemá ale nic společného s dílem, ale výhradně s náklady na výrobu a distribuci (+ marži). Obdbně jako u toho linuxu, či jiného softu, knih či co je jen libo. Já jen pochybuju, že každý, kdo se zde vyjádřil, by osobně vyhledal a zkontroloval, jak to zrovna v tomto případě je.

Pravidla jsou jasný, proto tedy ne. Nic na tom nemění fakt, jestli je to legální, nebo ne - má to admin zkoumat a hodnotit?(!). Na silnici se taky neptám, proč se jezdí zrovna vpravo. U nás je to prostě takhle a tečka. Buď chceš akceptovat a můžeš, nebo nechceš a nesmíš řídit. Jsou ovšem i oblasti lidský činnosti, kde pravidla jasný nejsou, ale o politice se tady (zaplať pámbu) nemluví :-).

Tady máš pravidla zdejšího portálu:

Pravidla

Uživatel se zavazuje, že nebude tuto službu používat k aktivitám, které jsou nebo by mohly být v rozporu s platnými zákony České a Slovenské republiky.

Autor příspěvku plně zodpovídá za jeho obsah, vyjadřuje v něm své názory a stanoviska, které nejsou nijak ve vztahu s názory a stanovisky provozovatele. Dále souhlasí s případným dalším využitím textu příspěvku provozovatelem.

Provozovatel neodpovídá za škody, vzniklé uživateli použitím postupů nebo návodů, uvedených v Poradně. Veškeré postupy a návody uvedené v příspěvcích aplikuje uživatel na vlastní nebezpečí.

Provozovatel si vyhrazuje právo mazat/upravit příspěvky:

vulgární, rasistické nebo jinak urážlivé
sexuálně orientované
týkající se nelegálního software nebo jiných nezákonných aktivit
reklamního charakteru
odlišné od zaměření fóra

Provozovatel je oprávněn dočasně nebo trvale zablokovat účet uživatele, který poruší pravidla uvedená v tomto dokumentu.

Takže ano, admin to má zkoumat a hodnotit, následně zakročit jen proti nelegálním - protizákonným aktivitám. Odkaz na cokoli není nelegální! V jistém smyslu nemorální, ale dle legislativy ČR i SR naprosto legální. Nebo upravit pravidla ;-)

Blbost, dokonce ani servery na kterých nelegální kopie čehokoli jsou, nejsou nelegální, ač se o to USA velice snaží. Jediný kdo koná nelegální činnost (trestný čin), je ten kdo kopii vytvoří a na server nahraje. Tím, že si to stáhneš a užíváš to, se ničeho nelegálního nedopouštíš, tak jsou, aspoň prozatím, nastaveny zákony. Na tom, že je stahování nelegálních kopií nemorální se shodneme, ale není to protizákonné.

PS: Skorem bych toto téma uzavřel či smazal. Nemá tu většího smyslu. Jen plky pár lidí o blbosti ;-):puff::beer:

Vážení přátelé. Na internetu je obrovské množství knih, které jsou ke stažení volně. Při nahlédnutí na stránky např. veřejné knihovny Jiřího Mahena se dovíte, že: (Ctrl+C)
Rozcestník elektronických knih

Seznam volně dostupných i placených zdrojů e-knih a zajímavé články k tématu čtení elektronických knih.
České a slovenské webové portály
Palmknihy.cz - web zprostředkovává prodej e-knih a též nabízí vybrané beletristické i naučné tituly volně ke stažení (knihy zdarma)
xBooks.cz - server o knihách, literatuře, žurnalistice a věcech souvisejících s nabídkou e-knihovny
Nečteme.cz - elektronické knihy zdarma ve formátech PDB a PDF
E-knihovna Městské knihovny v Praze - digitální knihovna obsahující sbírky Mácha on-line, Pohádky on-line, Sherlock Holmes on-line, Božena Němcová on-line, Karel Čapek on-line a Knížky nejen do školy
Literární doupě - web zpřístupňující autory a jejich díla – recenze, ukázky i plné texty; stahování knih ve formátu PDF je zpoplatněno
E-Beletria - volná díla české i světové klasiky; naučné tituly viz E-knihy
Dobre-knihy.cz - elektronické knihy ke stažení zdarma
Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě - E-knihy ke stažení s regionální tematikou
Root.cz - elektronická knihovna počítačové literatury
Sešity.net - doporučená literatura pro studenty
Česká čítanka - literární texty českých myslitelů, filosofů, spisovatelů a básníků
Ústav pro českou literaturu Akademie věd - Vančura on-line
Zlatý fond denníka SME - digitální sbírka e-knih klasické slovenské literatury
Zahraniční projekty
Project Gutenberg - nejstarší digitální knihovna volných děl (texty i zvukové soubory), české tituly najdete zde
ManyBooks.net - zahraniční volně dostupný zdroj e-knih
World Public Library - portál zahraničních i českých e-knih
Amazon.com - rozsáhlý e-shop nejen orientovaný na knihy s nabídkou Kindle eBooks
eBooks.com - e-shop elektronických knih vhodných i pro mobilní aplikace
E-shopy
KOSMAS - nabídka čteček, e-knih (vybrané jsou ke stažení zdarma)
eReading.cz - e-shop s českými a překladovými e-knihami krásné i odborné literatury
EBux.cz - e-shop nakladatelského domu Euromedia Group pro softwarovou čtečku Ebux Wooky
Internetový obchod digiBooks - antikvární knihy v digitální podobě
Kniha Zlín - E-knihy
Libri.cz - digitální odborná literatura
Martinus.cz - E-knihy
Neoluxor - e-knihy Wooky
O knihe.sk - e-knihy
RájKnih.cz – česko-slovenský obchod s e-knihami
Ebookstore.cz - e-knihy v angličtině a dalších jazycích
eLibellus
VirtBook - nakladatelství umožňuje i vytvoření vlastního e-shopu
Projekt wKnihy

Takže odkazy na práci a papír ..........

KLídek! Asi jsem to i špatně napsala a měla jsem se zeptat jinak. V podstatě mi nejde o nějakou tu korunu, klidně to může být placený odkaz. Jen jsem si nechtěla kupovat na netu knížku, která stojí 50 Kč a poštovné je 130 Kč (jako 3 knihy) to je vše. Dneska jsem prošla 4 Knihy + jeden antikvariát a ani náhodou!