Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kontrolka airbagu

Dobrý den, je normální, že po zapnutí zapalování, když se rozsvítí na pal. desce kontrolky, tak zhasíná kontrolka airbagu zároveň s kontrolkou ABS? A jakou barvu má kontrolka airbagu mít? Děkuji za odpověď

Každá kontrolka by po nastartování měla zhasnout v jiný čas. Pokud zhasíná ve stejnou chvíli s jinou kontrolkou, je možné že Airbagy jsou nefunkční, popřípadně vystřeleny a aby auto bylo prodejné, tak prodejce napojil kontrolku Airbagu na jinou kontrolku, ve Vašem případě kontrolku ABS.
Ale možná se pletu, třeba to tak má výrobce udělané, že to zhasíná ve stejnou chvíli. Ale moc tomu nevěřím. O jaké auto jde?

Ano, to je taky možné, že nekalý prodejce připojil kontrolku na jinou.Kouknul bych i zda je bag vůbec přítomen.
Pokud pytle vystřelí, jednotka od nich to uloží do svoji paměti a je nefunkční.Existuje ale pár firen, které dokáží jednotku reaktivovat.Pokud se nový pytel nedává, řeší se to vhodným odporem, který způsobí to, že jednotka nepozná že tam pytel není.Nějakou dobu jsem dělal v autoservisu s autobazarem.Koukal jsem, co všechno lze omr-at.Naštěstí tam již nedělám.
Diagnostika by nebyla?Tam by bylo možno něco dohledat.Vyčtení závat uložených v řidicích jednotkách dneska není problém udělat klidně doma, kabelem za 500 korun a programem WAG.Nebo zajet do jakékoli autodílny a za pár korun nechat vyčíst a prohlédnout.

Obvolej pár vrakovišť a zjistíš cenu.Já měl ceny jiné, než pro koncové zákazníky vrakoviště.
Nejdříve to šoupni na diagnostiku, ta řekne více.
Pak vizuálně zkontroluj přítomnost begů.Koukni i na předpínače bezp.pásů, zda nejsou vystřeleny.
Z volantu jej sundáš lehce, vzadu budou dva, tři imbusy, ty povolíš a beg vytáhneš.Vede k němu kabel.To samý z palubky před spolujezdcem.Já nevím kolik jich tam má být ve tvém autě, když neznám ani rok a výbavu.

Jednotka sice lze reaktivovat, nalepí ti ovšem na ni nálepku že je reaktivovaná a nesmíš ji dál používat v silničním provozu.
pokud jsi z Prahy a okolí, můžu ti hodit kontakt na kluky co reaktivujou.

PS: to auto jsi koupil už s vadou, nebo ho máš déle a závada se projevila?