Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace zelezobetonove stropni desky

Dobry den,
rozhodl jsem se v dome predelat nevyuzivany prostor na pokoj a resim izolaci stropu. Strop tvori zelezobetonova deska, deska ma cca. 15cm. Chtel bych pouzit 24cm mineralni izolace (Isover ORSIK nebo Rockwool MULTIROCK), parozabranu (nad prostorem je terasa) a sadrokartonovy podhled. Zaujala mne i strikana izolace nebo izolace penou, ale ceny jsou nekde jinde a podle me by 24cm mineralni izolace melo stacit.
Diky
L.N.

Lukáši, nějak nechápu kde ten strop je, ale zkusím zdali jsem pochopil správně.
Zvrchu máte terasu, betonovou desku, pak vata a sádrokarton?
Takto ne.
Zateplit se musí na studené straně, to znamená zateplit úodlahu terasy, nikoliv strop teplé místnosti.

pochopil jsem Vás dobře?

Lukáši, určitě není jediný způsob zateplení, vždy se najde více možností, ale vždy je něco za něco.
Pokud se rozhodnete pro vnitřní zateplení, bude vhodné abyste nastudoval co Vám to může přinést za problémy.
Nevidím Váš dům, ani projekt, takže nevěřím, že Vám nejde zateplit na studené straně. Máte fotky?

To mate samozrejme pravdu, i s tim, ze balkon by sel zateplit na studene strane, ale preci nebudu zateplovat cizi balkon. Asi udelam nasledujici skladbu:

zelezobetonova deska
par cm izolacni peny
5 cm vzduchova mezera
parozabrana
24cm mineralni izolace Rockwool MULTIROCK
parozabrana
OSB desky
15 cm mezera na odvetravani - roury, atd.
zeleny sadrokarton

Neco jsem nacetl a todle mi vyslo zatim nejlip.

Pan Milan souhlasit nebude, ale něco jsem už zateplil a bez problémů. Vaši skladbu bych poopravil. Dal bych kvalitní a třeba 30 cm izolace, pak pečlivě parozábranu s vyšším sd např. Jutafol Reflex N 150 s Sd 180 m a záklop. Pokud nebude folie prošpikována vruty, tím lépe, ale předpokládá to dvě kostry.Žádné odvětrání mezi sádrou a parozábranou.

Jakou kvalitni izolaci mate na mysli? Zatim mam vybrany Rockwool Multirock, parozabranu uz mam, jedna se o Jutafol 170 AL. Vrutum se asi nevyhnu, ale spoje prelepim folii. No odvetravani byt musi, vede tudy roura s odvetravanim WC a koupelny.

Lukáší, ale to je novinka, že balkon není Váš. Asi vás ani nepustí na cizí balkon, abyste tam něco dělal a zvedal mu podlahu..

Vaše skladba:
zelezobetonova deska
par cm izolacni peny proč a co si od toho slibujete?
5 cm vzduchova mezera
parozabrana K čemu tam bude sloužit, páč parozábran se dává na teplou stranu, na studenou se dává difuzní, (pokud je třeba)aby mohl odcházet kondenzát.

24cm mineralni izolace Rockwool MULTIROCK klidně jak tloušťka tak i druh
parozabrana OK, v pořádku
OSB desky proč desky, jen zbytečně prodraží a zatíží práci...

15 cm mezera na odvetravani - roury, atd. pokud to potřebujete

zeleny sadrokarton ok, a proč dražší zelený? proč ne obyčejný bílý..

opět zdůrazňuji, je mnoho řešení, přeji ten nejlepší výběr ....

S Radkem souhlasím...

To je problem, terasa neni nase, uz jsem to zminoval vyse, kdyby byla, reseni by bylo samozrejme jine.
Skladbu jsem udelal jako prunik vice reseni co jsem nasel zde v poradne i jinde. Takze doporucujete:

zelezobetonova deska
5 cm vzduchova mezera
24cm mineralni izolace Rockwool MULTIROCK
parozabrana
15 cm mezera na odvetravani - roury, atd.
zeleny sadrokarton

Co difuzni folie nad mineralni izolaci? Podle me nema moc smysl. Zeleny sadrokarton mi zbyl z rekonstrukce kuchyne, jinak klidne bily.
Izolace dam asi vic, proste co zbude, pujde tam :-)
Dneska bych chtel zacit, ma se ochladit.