Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správné hodnoty diod a led diod

Dobrý den,
Chtěl bych Vás požádat o pomoc. Chci si sestavit hloubkoměr pomocí jazýčkových kontaktů v hadičce spínaných plovákem, na kterým je magnet.Potřeboval bych nadefinovat správné hodnoty materiálu.
Potřeboval bych jazýčkové kontakty, které vložím do dlouhé hadičky(kterou utěsním), tu pustím do studny (9 metrů) , okolo hadičky se bude pohybovat magnet na plováku a bude spínat jednotlivé kontakty podle výšky hladiny a rozsvěcovat led diody tak, aby ta spodní nezhasla. Potřeboval bych nadefinovat a koupit zboží spolu kompatibilní. Například na 9v baterii. Jedná se o 12 led diod, takže 12 kontaktů a ostatní.

Pro lepší pochopení přikládám plánek.

Podotýkám že to není můj nápad.

Nechci odrazovat, podobné zařizení jsem měl. Bylo nespolehlivé a poruchové
a drahé. (12 drátů do studně, mechanické součásti ve vlhku)
Použivám jiný princip: prázdná zatížená 2 l pet láhev na dně studny od ní nahoře manometr do 100 kPa, propojené tenkou plastovou hadičkou.
10 let bez poruchy

Tak si myslím, že to bude poruchové. Plánek už jsem někde viděl, myslím, že to bylo původně navrženo jako palivoměr do motorky. Ve studni to dlouho fungovat nebude. Otázka je, proč zjišťovat stav vody ve studni po metrech. Nestačilo by tam nahlédnout? Jinak ten nápad s PETkou a manometrem je geniální :-)