Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kapitační platba za popelnice

Dobrý den, ráda bych se zde zaptala na jednu věc, jestli s tím má někdo zkušenost. V našem městě zavádějí kapitační platbu za svoz odpadu. Což to by bylo v pohodě. Ale po mě chtějí platbu dvakrát! Bydlím v nemovitosti, kde jsem majitelem, ale nemám tam trvalý pobyt. Takže mám platit tam kde nebydlím(ale mám trvalý pobyt) a zároveň tam, kde fyzicky bydlím. Je to normální a zákonné?Už jste to někdo zažil?

Jděte se ukázat na příslušný úřad, že jste jenom jedna osoba a že tudíž budete platit jen jednou!
Neplatí se podle výskytu ale podle trvalého pobytu.

Vyjímám z jedné obecní vyhlášky:
Základními identifikačními údaji se pro účely této vyhlášky rozumí
a)u fyzických osob - jméno, příjmení, rodné číslo a místo trvalého pobytu.

No zní to logicky!! Ael vemte si čistě hypoteticky: jsem člověk, který má v městě M barák a tam trvalé bydliště. Vlastní další barák v městě M, kde ubytovává, a teď to přeženu, 20 studentů bez trvalého bydliště. Znamená to, že popelnici platit v tom druhém baráku nikdo nebude?

On tam v první řadě tu popelnici musí někdo "přihlásit", a mimochodem - i studenti mají povinnost platit poplatky za odvoz komunálního odpadu v místě trvalého pobytu, takže mohou argumentovat, že už platí, byť jinde:-(. Ale v tomhle případě mi opravdu přijde minimálně nenormální platit dvakrát, ale jak už jsem psal výše - nejlépe to vyřešíte na úřadě, kterému platíte (jako argument by se dala použít složenka o zaplacení s adresou trvalého pobytu a konstatováním, že už máte zaplaceno).

Vzhledem k tomu, že zákon o místních poplatcích a poplatcích vůbec (zákon o odpadech) spadají pod Daňový řád, kde je uvedeno, že daň může být vymáhána pouze jednou, pak poplatek, který je v Daňovém řádu klasifikován jako daň, může být také vymáhán pouze jednou. Dle mého názoru - odvolávaje se na daňový řád, není město oprávněno vymáhat stejný poplatek/daň podruhé. El.