Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení kabelu ke sporáku

Zdravím,
sehnal jsem z druhé ruky od kamaráda slušný sporák se sklokeramickou deskou. Bohužel přívodní šňůra chybí. Není problém koupit novou, problém je ji správně připojit na "jednu fázy". Jak by jste to propojily vy? 1 - 3 přemostit, na 2 připojit "fázy", na 6 zem a ten třetí kam?
Nebojte se nějakou tu ránu snesu, včera mě kopla šňůra od nabíječky.
[zapojeni1.jpg]

Jejku! Vy jste se v tom zase vrtal, Pane doktore, žejó? :-)
Takže: 1+2+3=fáze, 4+5=nula, odstranit modrou klemu z 6 na kostru, zelenožlutý - kostra= na šroub vpravo. Pochybuji ale, že Vám ten příkon (cca 8kW) nevyhodí občas jistič,je-li 16A...:.( Při pečení opatrně s plotýnkami ...

Zdravím mám obdobný dotaz.Potřebuji zapojit sporák,ale mám velmi staré rozvody(asi)protože mám vyvedeny jen 3 fáze a zelený jako nulu.
Jde mi o to, že když zapojím stylem 1,2,3-fáze,4,5 proklemuji mezi sebou zapojím na ten zelenej tak je vše ok.
ALE když to chci v dobré víře uzemnit(dle rady kolegy z práce)a propojím stylem 4,5 a šroub na svorce se znakem zemění tak se dost žhaví plotýnky.
Něco je asik špatně,nevíte někdo kde? Děkuji za odpovědi.

Ano, kombinace je jiná. Tam 16A stačí.
Pro představu - dělají se i sporáky určené jen pro jednu fázi. Tzn. do zásuvky. Vyžadují samostatný jistič 16A a v provozu mohou být buďto 3 plotýnky a nebo trouba a 1 plotýnka. Víc sporák nedovolí. Měl jsem takový (bydlel jsem v bytě, který neměl ani zavedeny tři fáze) a byl to pěkný loudal - slabé plotýnky.

Rovnou navrhuji tedy ušetřit čas a začít tahat z rozvodnice třífázové vedení. A předtím se ujistit, že do vaší rozvodnice vůbec tři fáze jsou zavedeny...:))

Děkuju všem za radu,a nechám raději opravit troubu u původního kombinovaného sporáku. Bude to nejspíš bezpečnější. Chyba je asi v termostatu, měl by stát 800 + práce opraváře. Asi to bude levnější než tahat elektriku nebo vyhořet. A vracím se na poradnu.net o hadech kam patřím, tomu rozumím líp :-). Díky