Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohon-pojezd pro posuvnou bránu

Dobrý den, chtěl bych si podomácku vyrobit pojezd pro bránu.Nebyl by tady někdo hodný kdo by mi poradil jak na to? Motor 12v- 24V nebo 230v - 400v ? jak zapojit vyřešit elektroniku atd. Stačilo by schéma za případné rady a odpovědi předem Děkuji. Petr

Dnes bych si to určitě koupil a nedělal.Je to odzkoušené a bezpečné.
Když jsem před zhruba 9 lety dělal si sám posuvnou bránu (na samonosnou nebylo místo) tak jsem měl podmínky: bezpečné napětí a co nejjednodušší tzn. bez ochran proti přetížení atd. Vzal jsem si motorek ze stěračů škody 120 (má i převodovku), řetěz z motorky včetně ozub. kolečka,nějaké relátka a diody, trafo 12V, přijímač -klíčenku a vysílač UC216 a jako koncák mám dvojitý vypínač na světlo. Jinak jsem dal raději slabší trafo, takže ikdyž do motoru jde 2 minuty napětí, tak se mu nic nestane-vyzkoušeno (UC216 vypíná relátko po dvou minutách, pokud nedám klíčenkou jiný povel nebo nedojede motor na koncák). Tehdy mě to stálo 1500Kč, to jsem platil jen tu klíčenku a UC216. Jinak rychlost mám 3m/18s a dosah kolem 50 a více metrů, což mi plně vyhovuje. Funguje to 9 let bez problému, jen v zimě někdy musím odmést sníh z kolejnice. Pokud se vypne el. proud, odemknu jeden „zámek“, motor „spadne“dolů a bránu posunu ručně. To jsem ještě nepoužil. Elektrikář nejsem.