Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žebříkové topení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na topení žebříkového topení v koupelně. Bydlím v posledním patře baráku a máme tento problém. Topení je studené, když začnu přes ventil upouštět vodu, přívodové trubky jsou okamžitě vařicí a topení se začíná zahřívat. Když přestanu upouštět vodu z topení, do 20 minut je topení komplet studené, přívodové trubky také. Děkuji za odpověď ...

Ani tak, ani onak.Tlakové poměry mají být v topné soustavě vyvážené tak, aby "se na všechny radiátory dostalo". Průtok má být takový, aby úbytek teploty mezi stoupačkou a vracečkou byl na všech radiátorech stejný. Pokud některý radiátor má "ten šroubek pod víčkem" otevřený úplně, proudí přes něj velké množství topné vody a na jiný se nedostane - ten pak hřeje třeba jen do půlky, nebo vůbec. Jako ten Váš.
Závěr: O půl kola povolte ten šroub a asi hodinu počkejte, co to udělá. Kýženého výsledku dosáhnete, pokud rozdíl na stoupačce a vracečce bude cca 10°C.

Ještě poznámka - po odtočení vody se ohřeje trubka, která jde k ovládacímu ventilu radiátoru? ANO=dobře, NE=armatura zacpaná korozí - jakpak je stará ta topná soustava, z čeho jsou trubky, armatury, radiátory, kdy kdo čistil u čerpadla filtr, točí se vůbec oběhové čerpadlo po letní odstávce...? To mne napadají věci, které by měl řešit odbornék - správce topení.