Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou autonavigaci pro seniory?

Prosím o radu, jakou navigaci byste doporučili pro seniory? Můj tatínek (*1937) celý život jezdí autem - rád a bezpečně. Ale v posledních letech se mu stává čím dál častěji, že se ztratí, špatně odbočí atd. - zejména ve větších městech a v oblastech, kde to nezná. Navigaci nikdy nepoužíval, ale k Vánocům bych jim ji ráda koupila - myslím, že by ji využil. Moje představa: co největší displej, jednoduché ovládání v češtině, možnost snadných aktualizací z internetu (to tatínek zvládne, s internetem pracuje denně), cenově dostupná, mapy stačí Česko + případně sousední země, dál už stejně nepojede.

Já teď používám TomTom Via 125 , ta je docela fajn, ale třeba máte lepší tip? Díky předem za odpovědi.

Jezdím kamionem a používám tuhle [http://img1.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/4029/4029991- 15-2cm-6-26quot-3Bpalcu-hd-truck-tir-gps-navi-cela -evropa-2012-1.jpg]

Perfektně naviguje samozřejmě i v osobáku, procesor 600 MHz ,uhlopříčka 15,2 cm, HD display, slot na Micro SD, WIN 6, FM vysílač, prohlížeč fotek, přehrávač hudby, držák na sklo.Používá software IGO 8, aktualizace doživotně zadarmo zhruba 4krát do roka.Když jsem ji kupoval, znala už neotevřený zbytek obchvatu Prahou.Hardware je sice nějaký čínský no name, nicméně perfektně funkční a bez jakýkolich závad.
Cena 3200 i s poštovným je docela dobrá.Než kupovat ty mylé předražené krabičky.

Nemám ji doma, je v kamionu.Co si matně vzpomínám, nějaká S660.Jak jsem psal, hardware je nějaká Čína, soft IGO primo 8.Neřeším, funguje podle mého gusta bez problémů.Nikdy mě nedotáhla s kamionem do problémů, v 90 procentech přímo před firmu, v těch zbývajících 10ti na ulici s firmou.Hlavně je velká a dobře se ovládá.

No, při nákupu jsem dostal papír s odkazem na stažení nových map.Stáhnu, přehraji v navigaci a je to.Já vám ji nenabízím, já jen odpověděl na dotaz na navigaci pro seniory.A odpověděl jsem proto, že je velká a dobře ovladatelná, což senioři ocení.Nejsem žádnej prodejce, kontakt na kluka co ji dováží klidně předám v SZ.

PS: kolikrát potřebujete po CZ a okolí aktualizovat mapy?Ty aktualizace jsou hlavně pro kamiony, nové zákazy, nové průmyslové zóny atd.Osobáka bych tady neřešil.A hlavně za ty peníze.
A ještě poznámka:na aukru se povaluje hodně napodobenin z Polska.Před těmi varuji i já.Vypadává signál a padá systém.

V dnesni dobe jsou aktualizace naprosta nutnost, obzvlast ve velkych mestech, kde se situace meni velmi rychle.

Jednoznacne bych doporucoval TOM TOM je to dle meho nazoru nejlepsi navigace jakou lze poridit, tazatel at si vybere dle libosti, velikosti i ceny.Neumi sice prehravat videa , MP3 a fotit, ale je to navigace a naviguje perfektne. Sam mam sice letitou, ale stale plne funkcni 920citku.

Jen doporuceni, 600MHz procesor je bida s nouzi a take bych volil vetsi interni pamet, nebo moznost rozsireni o SD kartu patricne velikosti.

Vždyť jsem psal podpora Micro SD, akorát jsem nenapsal do max 16 Gb.Procesor stíhá dokonale.Jde hlavně o cenu a velikost.

V dnesni dobe jsou aktualizace naprosta nutnost, obzvlast ve velkych mestech, kde se situace meni velmi rychle.

Myslíte, že novou ulici či náměstí postaví za dva týdny?

Jednoznacne bych doporucoval TOM TOM je to dle meho nazoru nejlepsi navigace jakou lze poridit

Podle hodně uživatelů na různých fórech je TOMTOM nejhorší parodie na navigace vůbec.Ale jak se říká, sto lidí, sto chutí.

Když jsem navigaci kupoval, šlo mi hlavně o podporu TRUCK a odmítal jsem profi přístroje, kde za mapové podklady chtěli 15tisíc.A když mi navi po záruce odejde, klidně ji vyhodím do elektroodpadu a koupím si za 3 tisíce novou.Než plakat lítostí nad krámem za třeba 8tisíc.

Ano psal jste o podpore Mikro SD, ale ja psal o pameti interni, ta je dulezitejsi,( NEBO podporu SD karet ).

Ne, ulici rozhodne nepostavi za dva tydny, asi jsem se spatne vyjadril, ja mel na mysli aktualizaci MAP Share, kterou si vy sam muzete kdykoli stahnout, jedna se o upravy map samotnymi uzivateli. Uzavirky, predelavky a jine objizdky nastanou ze dne na den. Funguje to.

Muzete sem prosim vlozit adresy tech for, kde Tom Tom figuruje jako nejhorší parodie na navigace, rad se poucim.

V dobe ,kdy jsem navigaci kupoval jsem prave na zaklade for dosel k jednoznacnemu vysledku a to byl Tom Tom 920. Po koupi jsem aktualizoval a za 2 dny pote jel do Londyna. Ano spolehal jsem se na Parodii na navigace a ta mne naprosto skvele, bez jedineho zavahani zavedla az pred čp, ktere jsem potreboval !!! Dokonce jsem se v Bruselu diky Tom Tomu vyhnul zacpe na obchvatu. Ja MUSIM jednoznacne DOPORUCIT .

A i Tom Tom se da poridit za 3 000, nebude mit tak obri displej, to je bezdebat, ale radit ho na uplny konec vyberu navigaci, je k smichu.

Problémem může být velikost displaye, obzvláště ve věku, kdy už na čtení potřebuješ brýle. Občas si půjčuji jakýsi jednoduchý Navigon a některé údaje jsou pro mě (při jízdě) skoro nečitelné. Mapu (grafiku) vidím, ale třeba nadm. výšku, rychlost, nějaké texty, to abych usilovně přeostřoval oči. Ještě, že se mnou jezdí manželka :-)

Kdybych si něco kupoval, první kritérium bude velikost.

Súhlasím. Spočiatku som zastával názor, že kombinácia navi/telefón je pre mňa nepoužiteľná, pretože telefonujem naozaj veľmi veľa. No raz náhodou som nemal pri sebe navigáciu, tak som si pustil iGO v telefóne a prekvapene som zistil, že mi kombinácia nijako zvlášť neprekáža. Naopak, zistil som, že je výhodné nestarať sa o ďalší gerét.

Já mám zkušenost s jedním garminem nüvi, cca 6 let zpět. S navigací jsem nebyl spokojen, špatně mi určovala polohu, pomalu se orientovala, často mě svedla z cesty, jsem přesvědčený, že měla něco s gps modulem v sobě, dostal jsem ji zadarmo k autu, tak jsem to pak dál neřešil. Teď používám cca dva roky navigon v iphone a nestěžuju si na nic, velikost tolik neřeším, přijde mi úměrná tomu, co potřebuju já, možná až budu starší, tak to problém bude. Ale na ulice a důležité info vidím dobře a to můj zrak není jeden z nejlepších. Mám ji umístěnou na větráku od klim uprostřed.

To mirektatra:
Moc děkuju, tatínek skutečně jezdí tak, jak jsem psala. Jezdí celý život a nikdy neměl nehodu, snad jen jednou na náledí v lese mu auto sklouzlo do příkopu (lehce pomačkané plechy). Nebyl nikdy profesionální řidič, jen rád jezdí. Poslední roky ale začíná mít problémy na neznámých trasách - dříve mu to nevadilo. Jelikož mají se svou manželkou 5 dětí a 9 vnoučat (a spoustu dalších příbuzných) po celé republice, jezdí rádi na návštěvy, většinou spojí více návštěv do jedné cesty :-) Jsme rádi, že jsou zatím (?) tak čilí. Teď v úterý se ale několikrát za sebou ztratili při ježdění po Praze - tak jsem si říkala, že navigace by se v těchto případech hodila. Věděli by i s předstihem řazení do pruhů atd.

ztratili při ježdění po Praze

Není divu. V centru a na magistrále zmizely směrovky na hlavní tahy a hlavní směry. Třeba sjezd ke křižovatce U Bulhara, vedoucí na silnici I/12 býval označen směry Kolín a Žižkov. Nyní je tam jen ten Žižkov, takže kdo to nezná, je hnán na okruh. Jižní spojka je to samé, jen směry na pražské čtvrti, ne už na města mimo.
Na magistrátu zase někdo přemýšlel...

U našich seniorů je situace o to pikantnější, že nemají dálniční známku, protože se jim nevyplatí, navíc provoz na dálnici je pro ně už moc rychlý. Radši jezdí po starších okreskách - pomaleji, ale v klidu. A na pražském okruhu jsou dálniční známky potřeba; tatínek měl kromě stresu z bloudění ještě stres z toho, že ho značení několikrát zavedlo na pražský okruh a bál se, že ho chytí policajti, že nemá známku :-( V navigaci lze nastavit, že ho má navigovat MIMO placené úseky a dálnice.