Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začátky s Arduinem?

Zdravím.
Je mi 15 a velmi se zajímám o různé elektonické blbůstky atd. Hodně doma kutím, rozebírám staré věci a štourám se v tom. No začíná mě to bavit. :) Budu studovat nejspíš střední v Táboře. Střední škola informatiky a spojů. Zatím nemám moc valné znalosti v tomto oboru, takže spíše experimentuji. Chtěl jsme se zeptat, zda by pro mě bylo vhodné pořídit si desku Arduino a učit se s tím programovat a popřípadě stavět nějaké věci. Časem třeba i autonomní vozítko. :-D A neříkejte hned, že je to pro mě složité. Všechno se dá naučit, teda pokud to nebude hoodně složité.

Arduino

Díky za Váš názor.

Co je to za pitomost? Když ti někdo napíše, že si něco máš koupit, tak si to koupíš a když napíše, že ne, tak nekoupíš?
Aha, to jsi ty s tím fotovoltaickým článkem z kalkulačky a mikro motorem do hračky? Tak to jo, kup si to.

Ale to sem zase něco napsal co? Já se neptám zda si to mám koupit nebo ne, to si rozhodnu sám, ale jaký máte na tu věc názor, zdali to náhodou nemáte, neznáte a jestli by to pro mne jakožto studenta nebylo moc náročné. Co jsem poboha provedl tak příšernýho, že chci radu na poRADNĚ ?!

kdyby nikdo nikdy neresil nerealne kraviny, tak jsme doposud na stromech, spousta veci vznikla jako vedlejsi produkt nerealne kraviny, misto toho, abyste ocenili ze ma o neco zajem a chce se neco naucit, ci poucit z chyb, tak ho radeji poslete k sipku, rozhodne je lepsi snit a resit "nerealne" kraviny, nez se poflakovat a fetovat

A to píšete jako každému, kdo se zeptá zda by měl do té určité věci jít a zkusit ji? Jo? Nevim nevim, ale být rádcem, tak se radši podívám co je ta věc zač a posoudím, zda je to vhodné, nebo je to totální kravina.

Je mi 15 a velmi se zajímám o různé elektonické blbůstky atd. Hodně doma kutím, rozebírám staré věci a štourám se v tom. No začíná mě to bavit.

Toto je podstatné! :)

Pokud to nekoupíš budeš to stále nosit v hlavě a nezbavíš se toho. Pokud to koupíš zjistíš na co máš a třeba tě to posune dál nebo jiným směrem.
Z tvého dotazu se nepozná jaké máš znalosti v tomto oboru, proto asi reakce takové jaké jsou.

Mrkni se na tento odkaz: stavebnice-i-o-rozhrani-pro-pc

Jestli se chceš věnovat elektronice pořádně, tak začni od začátku. Nauč se pořádně pájet. Nauč se dělat doma plošné spoje... není to nic složitého. Postav si nějaké jednoduché obvody...barevnou hudbu, bzučák , nějaký blikátka s ledkama a tak. Na netu je hromada různých schémat. Pokud teprve začínáš, tak se na nějaké programování zatím vykašli.

Tak ja to mel naopak, od programovani(od druhe tridy ZS) k elektronice(zhruba 7 trida). Ale fakt je, ze arduino pro nekoho kdo neumi drzet pajku v ruce fakt neni.
Jinak zacinat se ucit programovat na embedded je blbost, je lepsi zacit na "normalnich" pocitacich a pak na to teprve roubovat nizky vrstvy.