Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadí mráz elektrickému nářadí?

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli nevadí elektrickému nářadí mráz. Mám totiž v garáži vrtačku, brusku, páječku,horkovzdušnou pistoli a lux:-) a nerad bych aby se to v zimě poškodilo. Můžu to tam nechat i když tam v zimě bude třeba -10°C? Díky!

Těžko říct. Na spotřebičích bývá obvykle napsáno za jakých podmínek se mohou skladovat a provozovat.
Mohlo by dojít k vysrážení vlhkosti a el. přskokům nebo třeba k prasknutí plastových součástí.
Nářadí, které lze snadno přenášet bych před započetím práce zavčasu odnesl někam, kde nemrzne. :puff:

V mrazu bych to tam nepoužíval, jenom skladoval. Takže to tam můžu nechat a když bych třeba doma potřeboval vrtačku, tak ji mám po přinesení domu nechat třeba půl dne v klidu aby se odpařila vysrážená voda?