Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem auto s malou sptřebou?

dobrý den. Chctěl bych si koupit nový vůz. Líbi se mi auta na styl jakoby skoro jeepu. Něco jako škoda Yeti, Dacia duster, apod. Neznám ale auta od jiných značek (suzuki,....) Preferuju benzín. Možná to bude směšné, ale chtěl bych takou verzi aby průěrná spotřeba byla max cca 6litrů. Ale zase nechci zaplatit za nový vůz více jak 350tis.,- Vejdu se s mými požadavky a představami do reality? Dokážete mi poradit jaký vůz koupit?
děkuju

ovšem aj tá požadovaná spotreba je u tých áut tiež niekde inde..hlavne u suzuki,kde je jednotný,velmi silný motor s umelo škrteným výkonom,ale spotreba je bohužial taká ako u toho najsilnejšieho hlavne pri jazde po meste,kde sa obvykle jazdí v špičkách skôr systémom pol metra dopredu-stop-pol metra dopredu-stop...

Po městě se pod 6 litrů nedostane prakticky s ničím čtyřkolovým. Na druhou stranu na delší cesty s lehkou nohou může jezdit pod 6 litrů i s dieslovým třílitrem.. On ten požadavek pod 6 litrů, když nevím, co s tím hodlá dělat, je dost pofiderní.. IMHO se s jakýmkoliv benzínem nedotane v průměru pod 7 litrů.
Na spotřebě se u nových aut podepisují i emise, kdy lambda nepustí kvůli NOx chudou směs..

Ano přesně tak s takovými většími auto jezdit za 6 litrů v průměru moc dobře nepůjde na dálku v případě nafty se dostaneš třeba i na 5 litrů pokud máš tedy lehkou nohu přesně jak píšou kolegové nejlepší na spotřebu nafta nebo LPG v případě malých nízko obsahových aut jsou dobré i malé benzíny mám doma VW Polo 1.0 a jezdím sním jen po městě a spotřeba 4.5-5.5 litrů což je hezké ale to k dotazu nepatří. Jinak mám doma velké BMW sedmičkovou řadu 4.4 benzín po městě 18-20 litrů dlouhodobí průměr 13.7 litrů.

tenhle yaris začíná někde na 350, možná i o chlup méně ;-), jenže ony jsou hybridy ekonomické jen na papíře...

upřímě řečeno, mít rozpočet na auto 350tis, tak si ho koupim za 100-200tis (v téhle cenové kategorii se koupí slušná vozítka s malým nájezdem), nechám řádně zkouknout/opravit - ono stejně asi nebude moc co, předělám na plyn, a zbytek než projezdím, tak mam našetřeno na další :-) a tu ojetinu pořád střelím minimálně za polovic kupní ceny, za ty 3-4roky co s tim budu jezdit, se toho nemusim dotknout (údržba)