Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem menic 12V/220V do auta

mam menic 12V/220V s koncovkou autozapalovac. to je OK. problem je ze zasuvka 220V je len na plochy 2 kolikovy vidlicu. Napr. notebooky IBM maju na adapteri konektor klasicky 3 kolik. Otazka:
1. "zahodit" tento menic
2. redukcia na kuse kabla, jedna strana 2 kolik, druha strana klasicka zasuvka - v tom pripade zapojit kolik kam? nezapojit?

V případě UPS je spojen s ochranným vodičem rozvodné soustavy, v případě ostrovního TT režimu (motorgenerátor, apod.) je uzemněn a měl by mít proudový chránič, nebo obvod kontrolující izolační stav, který při jeho špatných hodnotách odpojí zdroj.

Nikde v autě, vezmeš zemnící kolík a zatlučeš ho do země, je tak řešeno i 99% centrál se spalovacím motorem, nebo hodně velké/výkonné/drahé měniče.
Pokud je na "malém" měniči zásuvka s kolíkem, je ten buď nezapojen, případně jde na kostru, což je ale blbost, nebo tam může být "virtuální zem", kvůli ochraně - pokud se na kolík něco dostane, tak měnič vypne. Spíše sem ale viděl měniče, kde je sice kulatá zásuvka, ale kolík postrádá.