Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utěsnění oken silikonem

Na našem domě(80 let) máme kastlová okna s kovotěsem. Okna se orosují. Chci je přetěsnit silikonovými trubičkami lepenými silikonem (nemám frézku). Prosím:
1.musím odstranit kovotěs? Je v pořádku, nepopraskaný, nepoškozený, jen špatně těsní
2. jak zjistím potřebný průměr silikonové trubičky? Vím,že např. plastelinou,
ale jak z otisku zjistit průměr trubičky nevím
3. pokud někdo má praktické zkušenosti, resp. ví o problémech při této práci,
prosím o zprávu
4. proč se přetěsňují jen vnitřní křídla?
Díky předem

ale jak z otisku zjistit průměr trubičky nevím

Plastelína (kulička jak na cvrnkání)se zmáčkne a její spláclá tloušťka ti říká, jaká je tam škvíra. Dát ji na víc míst, takže můžeš mít jednu stranu křídla z 8mm druhou 12mm podle vrtulovitosti.
Hadička by měla být silnější než je škvíra.

proč se přetěsňují jen vnitřní křídla?

Aby vlhko zůstalo v místnosti na nesráželo se mezi okny.

musím odstranit kovotěs?

Dá se to skloubit, ale je to pakárna, hadička to zastane. Kovotěs nevydrží věčně a jednou stejně půjde ven. Ušetříš si jedno vyndavání oken.
A na závěr, stejně bych si buď půjčil frézku, nebo zjednal někoho kdo to dělá, většinou si tím, alespoň co znám, jenom přivydělává.