Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace podlahy EPS a trubky topení v podlaze

Zdravím,
Jak jste postupovali při pokládce EPS přes rozvody topení (nikoli podlahové topení) - zapracují se drážky pro trubky, nebo se eps zařízne podél trubky, totéž z druhé strany a nad trubku se vloží pásek eps?
Je lepší při nerovném povrchu - tzn. např. převařené asfaltové pásy lepit na tenkou vrstvu lepidla nebo do jiného např. cementového lože nebo stačí podsyp pískem?
Doporučení nedávat eps pod krby se týká jen těžkých krbů, tzn. pod cca 200kilové krbovky se eps dává nebo ne?
Stejný dotaz asi platí i pro poměrně těžké pianino :)
Cementové potěr na EPS jste vyztužili kari sítí, nebo netřeba?
Díky

my budeme dělat klasickou mazaninu tloušťky +-7cm, armovanou 4mm 150x150mm kari sítí
podlahový topení mít nebudeme, tak mi není jasný, z jakýho důvodu se vlastně u betonových mazanin používají dilatace - podkladní betony máme bez dilatací, stejně tak původní vrchní betony byly bez dilatací. u místnosti 25m/2 tam byly jen nějaký vlásenkový praskliny.
ještě jsem zkusil pohledat jak je to s těmi dilatacemi a vypadá to, že na menší prostory opravdu dilatace v případě betonu řešit nemusím. (teď je otázka, od jak velkých místností a jestli dilatace dělat)
http://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/9092-dil atace-u-betonove-podlahy.html
půjčil jsem si za směšných 150,- na den www.stabila.cz (lepší bohužel nebyla) a jestli ukazuje pouze s uvedenou odchylkou, tak dobrý pomocník.