Izolace podlahy EPS a trubky topení v podlaze
Zdravím,
Jak jste postupovali při pokládce EPS přes rozvody topení (nikoli podlahové topení) - zapracují se drážky pro trubky, nebo se eps zařízne podél trubky, totéž z druhé strany a nad trubku se vloží pásek eps?
Je lepší při nerovném povrchu - tzn. např. převařené asfaltové pásy lepit na tenkou vrstvu lepidla nebo do jiného např. cementového lože nebo stačí podsyp pískem?
Doporučení nedávat eps pod krby se týká jen těžkých krbů, tzn. pod cca 200kilové krbovky se eps dává nebo ne?
Stejný dotaz asi platí i pro poměrně těžké pianino :)
Cementové potěr na EPS jste vyztužili kari sítí, nebo netřeba?
Díky
Pod krbovky jen beton, i těch 200kg je dost. Máme teplovodní krbovou vložku a ta má 200 kg prázdná...
Pod pianinem bych to neřešil, to se kdykoli může přesunout apod. Maximálně se tam trochu sesedne podlaha...
Dobrý den, pane Němče,
na lepenku položíte první vrstvu polyše, na ní rozmístíte kabely trubky a vše potřebné, urovnáte, a položíte druhou vrstvu EPS tak silnou, jak je trubka, kabel a ostatní v podlaze. Zařízení bude mezi polyšm. Pře dáte třetí vrstvu polyše, pak foii a anhydrid, nebo jiné...
Pod krb bych dal desku styroduru...
nejsem zastáncem kari, jen v namahaném prostoru. Co bude na podlaze v této místnosti?
Díky za odpovědi - pianino bude pořád na stejným místě v malý místnosti s krbovkama, tak to ještě promyslíme, jestli tam esp dávat budeme nebo ne. nevím kolik váží, ale ve čtyřech jsme měli celkem problém :)
trubky jsou položený na izolace proti vlhkosti - no koukal jsem včera, že to není úplně optimální řešení, ale co už - jsou vypodložený nějakým polistyrenovýma klínkama, tzn. neleží přímo na zemi, tak izolaci budu dělat po trubky a od trubky a pod a nad trubkama udělám tenký pásky.
veškeré podlahy budou klasika mazanina/cementový potěr těch 5-7 tloušťka
čím izolujete kolínka? mirelon se koukám bohužel takto nevyrábí - vodu jsme izolovali nějakou jutovinou
tak si odpovím sám, na rozdíl od vody, kdy mirelon přes kolínko nedal, tak tady nám topenáři nařezali mirelon do šikma a vše zakryto. pod trubky už žádnej polyš nedám, protože tu mezeru si nechali právě na mirelon.
výběr eps vcelku bídnej, většinou tak 4-5cm, a že je prý lepší to skládat - tak nevím, co je na tom pravdy, vzhledem k tomu, že v podlaze mezi deskama vzduch proudit nebude a samotnej vzduch se používá jako izolant. akorát vlastně člověku nadvakrát přibude řezání. u ofiko prodejce isoveru jsem si poptal danej počet a jaký bylo moje překvapení, když mi skladník vydal styrotrade EPS 100 Z (chtěl jsem 150S, ale to není nikde, jen na objednávku) - tak doufám, že to na podlahy bude dostačující, akorát u toho pianina pořád nevím, jestli tu váhu řešit nebo ne.
dilatační pásku měli jen 5mm, tak snad bude taky ok.
na vyrovnání podlahy použíjeme proházenej písek, co jsem tak poptával, tak v naší oblasti se jenmnej písek nikde netěží.
o víkendu jsem mimo..
mirelon i na kolínka lze, to je důležité udělat, třeba i filc...
kde jste byl na bídním výběru?, slušné stavebniny mají skladem od 1cm do 20cm fasádní, do 12cm EPS 70Z a eps 100Z rovněž...
Tak to jsem asi ty slušné stavebniny na Mladoboleslavsku nějak minul - ze třech co jsem poptával, tak max 5cm EPS 100S
jak se řeší nebo jste řešili u starých domů vystouplé základy? pokud má být vrchní deska z potěru plovoucí, pak toho u okrajů zdí nelze dosáhnout - buď přetáhnu potěr nad základy, nebo ukončím desku před špalkem a špalek se dorovná solo, ale pak zase nebude plovoucí jako celek vrchní vrstva, v tomto případě dlažba. navíc po podřezání domu jsme kvůli ohýbání izolace zdí dělali u zdí fabiony - tzn. po přiložení desky eps tam vychází trojuhelník volného místa.
když se udělá rošt z betonových pásů a mezi tím bude naskládaná izolace (tzn. armovaná deska nebude plovoucí) , tak je to předpokládám blbost kvůli tepelným mostům a polystyrén nebude mít žádný efekt?
Zvláštní, mám dvoutunové mašiny na izolované podlaze a nic. Možná dobrá roznášecí deska?
my budeme dělat klasickou mazaninu tloušťky +-7cm, armovanou 4mm 150x150mm kari sítí
podlahový topení mít nebudeme, tak mi není jasný, z jakýho důvodu se vlastně u betonových mazanin používají dilatace - podkladní betony máme bez dilatací, stejně tak původní vrchní betony byly bez dilatací. u místnosti 25m/2 tam byly jen nějaký vlásenkový praskliny.
ještě jsem zkusil pohledat jak je to s těmi dilatacemi a vypadá to, že na menší prostory opravdu dilatace v případě betonu řešit nemusím. (teď je otázka, od jak velkých místností a jestli dilatace dělat)
http://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/9092-dil atace-u-betonove-podlahy.html
půjčil jsem si za směšných 150,- na den www.stabila.cz (lepší bohužel nebyla) a jestli ukazuje pouze s uvedenou odchylkou, tak dobrý pomocník.