Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava kamnovce

Dobrý den,

prosím o radu. Máme na chalupě v peci zabudovaný tento starý kamnovec ze 70. let. Asi deset let po jeho instalaci začal v místě přivaření nádobky kapat a prastrýc se bohužel snažil problém řešit nejrůznějšími lepidly a blevajzy pochybného původu, které přivážel ze sporadických turné na Západě. Tak je již třicet let kamnovec nevzhledně opatlaný a bez praktického využití.
Nenapadá vás nějaký způsob, jak jej opravit (bez toho, abych musela tu poměrně rozměrnou krabici dolovat z hloubi kamenné zdi)? Nešlo by to nějak převařit na místě? Vůbec nic mne nenapadá...
Děkuji. :)

No, zatím mi na kamnovec hodil oko jeden starý kovář, co mi šel proměřovat velkou mříž na topení mezi patry, a řekl, že přímo nad plotnou se s tím dělat nebude. :/ Tenhle řemeslník sice je dost nepružnej obecně, ale v tom zapadlém koutu si nebudu mít moc z čeho vybírat, ještě zkusím kouknout po nějakém tom topenáři. Jako největší problém ale vidím hlavně to, že vůbec netuším, čím ty blevajzy (stará lepidla na kov, tmely), kterými ho strýc tak pečlivě "spravoval", z toho nerezu dostat, abych to někomu mohla předložit. :-D ach, zarytost našich předků! 3-[