Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chatička - výměna oken

Prosím, budou mi na zděné chatě vyměňovat okna za plastová. Jakých chyb se mám vyvarovat ? Jaké musí bát mezery pro pěnu?Jakou pěnu nesmí použít ( vím, že prej snad nějakou řídkou???? - jaká je fakt nevhodná a mám je s ní " vyhodit?") Musí být okna začištěny páskou ? Prej by mi to přišlo pěkně dráž a prej je to jen marketinkový tah.Na špaletě musí být polystyrén?A vůbec, jaké by byly do takové chaty okna nejlepší - nižší cenové relace. ? S jakou značkou mate nej- lepší a nebo nej - horší zkušenost ? Každá rada vítána. Děkuji...

Změna předmětu, původně: chatička (sHpy00n)

Chyb se musí vyvarovat především dodavatelská firma. Mezery ideálně 1cm, max. 2cm. Více či méně považuji za špatně zameřená okna. Řídká pěna se přiznám je pro mně pojem neznámý. Nikdy jsem to neslyšel. Spíš je třeba ohlídat aby měli zimní pěnu pro montáž při nízkých teplotách. APU lišty ano ale proč by to mělo být pěkně dráž? Vždyť stojí pár korun metr. Polystyren též ano i když není zatepleno. Berte to k dobru jako přípravu pro budoucí zateplení. Člověk nikdy neví, že. Značka je v případě oken nesmysl stejně jako cena. Důležité jsou parametry okna i když je pravda že cenu ovlivňují. Zvažte si jak chatu využíváte. Jestli pro dlouhodobější pobyt v chladném počasí pak čím nižší součinitel prostupu tepla U [W/(m2K)] tím lépe, kvůli dvěma, třem víkendům za zimu bych to zas tak moc neřešil. To si ale zas trochu protiřečím s polystyrenem ve špaletách.