Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba biokrbu

Dobry den,
rozhodl jsem se pro stavbu volne stojiciho biokrbu. Rad bych z boku plamene asi do vzdalenosti cca 10 cm z kazde strany umistil sklo. Otazka je jake sklo mohu pouzit? Velikost sklenenych desek bude cca 60x40 cm. Zaruvzdorne sklo se mi zda pomerne drahe a tenke. Bude stacit obycejne zakalene sklo napr. tl. 6 mm? Jake reseni byste doporucili? Zkusebni mereni teploty ukazuji, ze teplota plamene je cca 750st, ocelovy nerez horak max.210st.
Dekuji

Ještě lepší:

Plastová nádoba o objemu 1 litr. Jedná se o 96,6% bioethanol. Bioethanol je vyrobený ekologickou cestou a je určen do interiérů. Při hoření nevznikají spaliny ani kouř. Na hrdle je úzký náhubek, pomocí kterého lze bioethanol pohodlně nalévat do jakéhokoli hořáku.

Ještě mohli napsat, že to čistí a okysličuje vzduch v místnosti.

Dokonce ani Slunce není "BIO"! Z vodíku "dělá" odpad...