Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Světelný rozvod - tažení celého kabelu přes vypínač

Omluvte prosím předmět, nic jiného mě nenapadlo.
Budu předělávat rozvod pro osvětlení místnosti. Od rozvaděče natáhnu klasicky CYKY 3x1,5 kabel.
V původní instalaci to je pravděpodobně tak, že je tažen (ještě starý alu L + PEN) přívod do nějaké rozbočné krabice, z ní vede dvoulinka do vypínače a po jeho zapnutí pokračuje proud z oné krabice do světla.
Lze to pro ušetření práce a kabelů udělat tak, že od rozvadče pojedu normálně k vypínači, tam si opatrně odstraním z kabelu 10 cm bužírky, přestřihnu fázi a tu připojím na vypínač? Zbývající dva vodiče zůstanou celistvé "vzadu v krabičce".
Myslím že by to nemělo ničemu vadit a bude to jednodušší a i spolehlivější, než se od nějaké krabice tahat se samostatným dvoužílákem k vypínači.
Děkuji!

A nestačila by obyčejná čokoláda? Mám obavy, aby se to krabičky ta WAGO svorka vešla a před ni ještě mechanismus vypínače...
Proč je to partyzánské, štípat jen fázi? Aspoň by to nebylo nikde posvorkovaný... Nechci vám odporovat, jen mě to zajímá :).

když to v krabici nepřeštípneš, težko za to připojíš více vypínačů/svítidel ;-), wago je elegantnější a rychlejší řešení než obyč šroubovací svorkovnice (čokoláda), a ano v pohodě se to tam vejde, jestli si nevěříš, můžeš použít hluboké krabice, ale nemá to smysl, pokud tam neplánuješ nějakou šílenost (odbočka na víc míst + schodišťák atd...)