Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplovodní výměník

Dobrý den,
uvažuji o vytápění domu pomocí teplovodního výměníku. Mám stará kachlová kamna, které vytopí samy s přehledem 2 místnosti. Do dalších pokojů bych udělal teplovodní rozvod do radiátorů. Na netu jsem našel tento výměník viz foto(vyrábí polská firma v různých velikostech z nerez oceli). Prosím o napsání jakýchkoliv nápadů. zkušeností, postřehů, rad........

Díky předem.

Sice nejsem odborník v topenařině, nicméně podle obrázku si troufám tvrdit že se jedná o dvouokruhové deskové výměníky. Do primáru jde topné médium z dálkového horkovodu a ohřívá sekundár kterým se teprve vytápí objekt. Ze zadání ani není jasné čím vlastně chcete ohřívat vodu do radiátorů. Rozveďte prosím trochu své představy ať je o čem diskutovat.

To na obrázku je deskový výměník sloužící k předávání tepla z jednoho druhu kapaliny do kapaliny jiného druhu.
Jeden příklad za všechny: solární kolektory náplň solaren předávaji teplo do okruhu vytápění ve kterém je topná voda, tepelné čerpadlo primární okruh x topná voda, TUV atd.
Prostě předávání tepla (chladu)mezi dvěma okruhy.

Pokud chcete jít do rizika tak si to udělejte, ale budete muset zabudovat panely popř. trubky v 15ckové klasifikaci železa. Vzniknou Vám otázky jak praktikovat vytápění, aby nedošlo k destrukci, ono to nebude jen o nějakých vložkách. Když už bych chtěl vytápět teplovodně instaloval bych k tomu určené zařízení. Uvedené výměníky jsou skutečně na předávku tepla z jednoho média do druhého a naopak. Toto velmi dobře popsali sHpy00n a Skipi

Úplný súhlas. To chce masívne, správne zvolené materiály.

Priamy plameň tuhého paliva, teploty 400-500 st Celsia, no stačí vetrné počasí, nárazový vítr a teploty jdou dohora, splodiny obsahujúce vodnú paru z vlhkého paliva, síru, fosfor, dusíkaté látky, vysoko korozívne činitele ...
kdo má zkušenost se sporáky na tuhé palivo a ohnište je tam skutočne malinké, ví jakou dobu vydrží litiová plotna, jak často je potreba ji menit. Litina je pritom relatívne odolný materiál.

Nic na amatérske, udelej doma.

dobry den jestli tam mas moznost tohle vsunout na trubku co ti odvadi spaliny do komina tak to vrele doporucuju http://www.mbterm-krby.cz/cz/prislusenstvi-krbovyc h-vlozek/1049-teplovodni-vymenik-turbo-200.html mam krbovou vlozku puvidne jen vzduchove vytapeni po prvni zimne sem se rozhodl cely system predelat a nandal tam este tenhle nepuvodni vymnenik vyhrivam tim tri dalsi pokoje a jeden bojler s kombinaci se vzduchem je tu fakt velice dobrej tepelnej komfort jestli jsi to este nijak nevyresil tak doporucuji