Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Televize s Wifi

Dobrý den, mám dotaz ohledně funkce wifi systému u TV. Pokud bych chtěl z PC puštět film,popř. i hru, stačí když bude v televizi zapojen wifi přijímač, který vypadá jako flashka nebo se musí koupit ,,jakýsi´´ DLNA přístroj? a jak je to s rychlostí přenosu, zavisí to na rychlosti internetu nebo routeru(jestli by to stihalo i HD)? mám v merku tuto TV http://www.alza.cz/42-lg-42ls570s-d317586.htm#popi s . Díky

Nikdo nechce studovat fóra o televizi.

Lidé si TV prímač kupují s úmyslem, lehnou na gauč a spokojene drímat u priblblého nekomplikovaného seriálu.

Z tohoto dúvodu, nikdo nechce studovat a laborovat s potenciálne nekompatibilnými udelátky, co se stejne použijí jednou za mesíc, .... možná ...

Jak si nekdo myslel že múže uspet s 3D a povinnými brýlemi, ten nikdy nevidel normálni rodinu, v soukromí, uprostred týdne ...., SMART TV proto dopadne stejne. Nezájmem.

TV je uspávadlo, hlukové pozadí a jen občas nekdo skutečne soustredí pozornost na dej co se odehráva na display-i.

Aha, tak jsem asi divnej. Já jsem si vybral TV tak, že jsem si o ní něco načetl, právě proto, abych věděl, co umí. A podle toho si vybral. Na prodavače se nedá spolehnout, ti neví vůbec nic. Nejdřív jsem si vybral TV na netu a když jsem byl definitivně rozhodnut, šel jsem se na ní podívat v reálu. Odchytl mě tamní poskok a chtěl být chytrý, tak jsem se ho párkrát zeptal, on se se vždycky rozkoktal a ve finále nic neřekl... To jen k tomu studování - málokdo je takový blb, aby vlezl do krámu, vzal první bednu a šel...

3D úspěch má, alespoň v naší rodině. Děti si občas něco zkouknou, na novinky se přidáme i my. Vůbec nemám pocit, že by mě lehké pasivní brýle jakkoli obtěžovaly.

Mimochodem, mohl by ses už rozepsat o tom, co je špatného na DLNA? Docela by mě to zajímalo, já jsem zatím přišel jen na to, že protokol DLNA neumožňuje přepínat mezi zvukovými stopami a titulkami, což je drobnost, protože se to dá obejít během 5 minut.

Máš pravdu, je to divné taková péče pri výberu.
Úspech a sledováni čehokoli na obrazovce TV v 3D, s nasazenýmí, lehkými, pasivními, brýlema co neobtěžujou, více než jednou, je taktéž výnimočná.

Takže jsi výnimočný.

A že lidé kupujou TV spúsobem, vlezou do krámu a koupí cokoli co zobrazí TV program Novy ? Ano, je to tak.
Všichni které znám, takto kupujou TV, koupí co se jim líbi a funguje. Funkce TV mimo zaobrazováni TV programu, jsou jim ukradené. Zmínka o protokolech a podporovaných formátech je vydesí, okamžite v tom vidí zdroj budoucích problému a výdajú. Proto prístroji, kde na tomto záleží, nedúverujou a nekoupí ho.

Marketing o tom ví, proto se detailúm o protokolech a jiných detailech vyhýbá jak čert posvecené vode a snaží se to nahrazovat mlživými, nic neríkajícimi pojmy typu: SMART TV.

Připojuji se k rokatorovi a potvrzuji vyjímku. V rámci menší rekonstrukce obýváku máme od pondělka 42" LG 42LM670S a vybíral jsem ji celkem pečlivě dle stanovených kriterií. Dohromady by to dalo dvě celá odpoledne strávená v obchodech. Prodavače - vnucovače jsem si držel od těla. Koukat na ni budu já a ne oni, žejo. Oni potřebují jen prodat. Ale zpět k věci. Moja je přesně výše definovaný televizní spáč, kdežto já když si k bedně sednu to už musí být, ale pak si to taky užiju, možnost domácího 3D mně vyloženě baví a brýle mi nevadí. Však v kině je taky musim mít.

Mám podobnou LG telku a koupil jsem wifi usb lg-an-wf100
Všechno funguje, ale jen přes dálkový ovladač což je zdlouhavé. Až to bude fungovat na bezdrátovou myš, tak to bude lepší. Rychlost bych řekl že je horší než na pc. Super je když si chci přehrát nějaký film, tak nemusím nic stahovat na flash disk, ale rovnou přehrát na telce.

s tou WIFInou bych se trochu bál rychlosti. Já mám třeba v TV lan kartu a přes switch propojený do NASu. jedem na to filmy a kluk pohádky. Stahnu, hodím na disk a pc nemusí běžet. s tou wifi to takhle asi nebude, většinou má tv slot pro svojí určitou wifi kartu. DLNA je něco jiného( v popisu je psáno LAN karta a wifi ready) to znamená připraveno pro kartičku, ale od výrobce

Rychlost u wifi by mohl být problém jen u objemných 3D filmů, u obyčejných divxů to nepoznáš. Přesto jsem nechtěl nic riskovat a dal jsem přednost připojení kabelem.

NAS je ideální řešení, mám to v plánu. Vzhledem k tomu, že PC v podstatě nevypínám, mě to až tak netrápí. Výhoda by byla v možnosti přepínání audio stop a zobrazení externích titulků.

Pro wifi je nutné dokoupit LG AN WF100 (viz. výše Lukáš) a zastrčit do USB. Pro kabelové připojení stačí jen zasunout kabel do LAN konektoru na TV.