Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renovace židlí

Dobrý den.
Potřebuji renovovat skládací židle - viz obrázky. Židle lze rozebrat pouze částečně. Uvažoval jsem zkusit "otřít" povrch rozpouštědlem původního laku - tím sjednotit povrch a následně přetřít další vrstvou původního laku. Jedná se o židle reletivně velmi staré, takže tomu bude asi odpovídat i technologie původního nátěru - anevím jakého...
Můžete poradit, jak pokud možno jednoduchým postupem dosáhnout přijatelného výsledku?
Díky RK

Dobrý den,

vypadá to jako dýhované a korpus masiv. Je třeba je obrousit, použijte vibrační brusku, nebo delta brusku stačí koupit tu nejlevnjší. Neprobruste dýhu. Nástavcem na vrtačku to spíše zničíte. Nejprve zrnitost 60 potom 120-180. Poškozená místa vytmelte tmelem v barvě dřeva. Následně povrchově upravit. Je to nejjednodušší způsob.

Díky za názor.
Dřevo příliš poškozené není. Broušení bych se rád vyhnoul, protože je tam řada koutů, kam se budu těžko dostávat. Proto jsem uvažoval o "omytí" rozpouštědlem, které by sjednotilo povrch. Může se jednat o šelakovou polituru? A použít na ni opět šelak nebo nějaký - a jaký - lak?
Co si myslíte o tom "omytí"?
Defo

Ty židle jsou skládací, nešly by rozebrat na prvočinitele? Omývání nějakými rozpouštědly atp. se moc nedoporučuje, protože to co je účinné může degradovat dřevo.
Já bych se pokusil židli rozebrat a díly obrousit zvlášť, pak by tam zas tak moc "zákoutí" být nemělo.

edit: Ty židle jsou pěkný kousky, závidím. ;-)