Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvyseni vykonu obycejneho RC modelu Rastar Nissan 350z

Dobrý den mohl by mi prosim nekdo poradit? Koupil jsem si tento rc model:
http://obchod-s-darky.cz/rc-auta-na-dalkove-ovlada ni/113-rc-model-auta-nissan-350z-1-14-na-dalkove-o vladani.html
a chtel bych nejak zvysit vykon auta aby bylo rychlejsi tzn.chtel bych tovarni obycejny motorek vyndat a dat misto nej vykonejsi profi motorek za 750,- o stejnem rozmeru aby tam na misto toho stareho pasoval a pak bych upravil odpory aby mezi motorkem a baterkou odpovidalo napeti ale nevim zda si tim pomuzu kdyz auto je na 5AA tuzkovych baterii dalo by se to nejak takhle udelat? Dekuji

chtel bych tovarni obycejny motorek vyndat a dat misto nej vykonejsi profi motorek za 750,- o stejnem rozmeru

Pokud je jeho rychlost řízena pulzně, vystavuješ se nebezpečí zničení regulátoru otáček - výkonnější motorek bude žrát více a tyhlety hračky nemají předimenzované vůbec nic, všechno je "tak tak"...

Pak můžeš narazit třeba na to, že zvýšený proudový odběr neustojí drátky od baterie.
Nebo kontakty pro baterii se začnou vyhřívat a čínský plast začne téct.

A nebo se taky nic z toho stát nemusí a po výměně motorku to pofrčí (případně s tím chlazením regulátoru. Bohužel za tyhle peníze tam nebude žádný standardní regulátor, takže se nedozvíme, jak je dimenzovaný z výroby. Šel bych na to stylem "pokud je studený či vlažný se starým motorkem, tak by mohl silnější motorek vydržet".

Ovšem děláš to na vlastní triko a možná si ten model úplně znepojízdíš.