Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazení 3D tělesa ve 2D

Zdravíčko, dostali jsme za úkol zobrazit takové těleso jak ve 3D zobrazení, tak i 2D. Přikládám obrázek jak to mám, ale je to asi špatně, takže bych vás chtěl poprosit kdo by se v tom vyznal jak to má být o pomoc. Vím, že když chci to 3D těleso zobrazit ve 2D, tak k tomu potřebuji ty pohledy (nárys, půdorys, bokorys) ale právě vůbec nevím jak to má u tohoto daného tělesa správně být...jestli i záleží jak je to uspořádané vedle sebe a nad sebou ten nárys, půdorys...
Díky za pomoc
[75TDK.jpg][/URL]

Co se týče umístění na výkresu, vyměň bokorys s půdorysem. Stejně tak ten obrázek - bokorys je doopravdy půdorys, ten by měl být dobře. Na půdorys se díváš zvrchu a na nárys zepředu (oba dva máš špatně)

PS: To "3D" zobrazení je tzv. perspektiva. A ještě k výkresu, nás vždy učili, že osy jednotlivých pohledů musejí být společné. Takže když vezmeš pravítko a děláš čáru na nárysu, tak pokračuješ na bokorysu atd. Navíc to zrychluje rýsování, nematláš si pravítko přes hotové čáry, co hlavně, je to přesnější.

Dobrý, mohl bych vás ještě poprosit u toho 3D tělesa mají být neviditelné hrany (přerušovanou čarou). Bude vědět někdo z vás jak to má správně být, aby to bylo technicky správné. Pro představu vkládám obrázek. Je to špatně a křivě, ale jenom abyste trošku byli v obraze jak to myslím.
[87PTDC0002.jpg][/URL]