Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude na 175 sedět motor 350?

Zdravím. Mám Jawu ČZ 175/356 a budu kupovat novej motor - 250, kterej by měl sedět, a tak si říkám, jestli tam bude sedět i 350. Není to originál motorka, takže mi jde jenom o uchycení (2 šrouby vepředu, 2 vzadu) a o šířku, aby se vlezl, nebyl až přes stupačky a já neměl nohy ve vzduchu.
Nevíte jestli bude sedět? A jestli vůbec bude sedět ta 250? Díky

Nebude, kartery na 250 a 350 jsou větší a bude to vyžadovat dost silnou úpravu. Pokud chceš ze 175 letadlo tak si sežeň píst z 250, aby měl pístní čep stejný jako u pístu na 175, dej si válec k soustružníkovi, aby ti udělal odebrání materiálu zevnitř. Podle pístu at udělá toleranci! Jinak může válec uhladit smirkem. Hlavu použij stávající. Budeš výkonem překvapen.

Já právě budu kupovat novej motor, kterej koupit musim. Takže jsem chtěl když už koupit jen tak silnější. Novej výbrus by byl v tomhle směru moc složitej.
Já mám všechny plechy a podobny věci pryč. Teď tam je prblém jenom uchycení vepředu, vzadu a šířka kvůli stupačkám. Výšku si nějak nastavím. Ještě možná aby se tam vešla hlava.
Já koupím tu 250, 350 je dvouválec, tak to riskovat nebudu. Ono to i s 175 lítalo jak hovado, tak nemá smysl nějak riskovat kvůli 350
Ale dík za radu :-)

DrD, Kung Fu Ježek> On myslel spíš tohle chlapci:

Nadčtverec, čtverec, podčtverec je rozdělení motorů podle poměru vrtání a zdvihu. Pokud je vrtání větší než zdvih je to podčtverec, tedy točivější motor se sportovním charakterem (například Škoda 110R, vrtání 72, zdvih 68). Pokud vrtání odpovídá zdvihu je to čtverec (například Škoda 120, vrtání i zdvih 72). No a je-li vrtání menší než zdvih, pak jde o nadčtverec, což je motor s vyšším kroutícím momentem (například Škoda 105, vrtání 68, zdvih 72).

corve43> No tys jim dal dědku! :-D

víš, oni někteří nevědí ani zdvih a vrtání u Jaw a číz. Já se v tom jako mladas pohyboval a tu 175 jsme dělali s Ládou. Na crosu v Krásně vsi se divili, co jako ta 175 dělá za divy. Ona měla 58x58 trochu vylepšená na vyplachování normál hlava. Nakonec si jistě pamatuješ co jsme spolu na číze vyváděli na dolíku. S odstupem času si uvědomuji jaký jsem byl trotl.